Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja Archiwisty:MasterSkywalker

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj MasterSkywalker!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Yako

Kolor shoto Ahsoki

Cześć. Piszę, ponieważ chciałbym cię poinformować, że w odcinkach wojen klonów wyraźnie widać, że Ahsoka posługiwała się mieczem o żółtym ostrzu, a nie zielonym. Theed 13:02, 20 paź 2011 (CEST)

Aha, żeby była jasność, to tu masz dowód :) Theed 15:44, 20 paź 2011 (CEST)

Zalecenia

Witaj. Nazwy wojen i większość tytułów (czyli te niezarezerwowane dla jednej osoby, jak np. rycerz Jedi czy mistrz Jedi) piszemy małymi literami. Do tego musisz pamiętać, że każda dodana przez Ciebie informacja musi być podparta jakimś źródłem. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  19:58, 6 gru 2011 (CET)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Kasa!

Uwagi

Hej, przypominam o tym, że nie możesz dodawać do artykułu żadnej informacji, jeśli pochodzi ona spoza źródeł wymienionych w stosownej sekcji - chyba że sam dodasz to źródło. Ponadto każde hasło w danym artykule linkuje się tylko raz. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:02, 27 kwi 2012 (CEST)

Przypominam, że każde hasło linkuje się tylko przy jego pierwszym wystąpieniu w edytowanym artykule. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  14:12, 3 cze 2012 (CEST)

Hej. Może zauważyłeś, że Twoja edycja hasła Jar'Kai została wycofana. Powodem jest to, że nie podałeś źródeł, co jest jednym z podstawowych zaleceń, na co już zwracano Ci uwagę. Proszę, dodawaj źródła, z których pochodzą podawane przez Ciebie informacje, w przeciwnym wypadku Twoje edycje będą wycofywane. Ponadto staraj się zachowywać neutralny punkt widzenia; przypominam również o podglądzie. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:58, 28 lip 2012 (CEST)

Cytaty

Cześć :). Anulowałam Twoją edycję Grievousa z dwóch powodów: po pierwsze, staraj się nie wstawiać cytatu w tekst główny, ponieważ wygląda to mało estetycznie. Po drugie, osobiście patrzę krzywym okiem na cytowanie dubbingu The Clone Wars, ponieważ roi się on od błędów merytorycznych i stylistycznych. Jeśli nie masz dostępu do wersji oryginalnej, to oczywiście możesz je wstawiać, ale jeśli już istnieje cytat w wersji przetłumaczonej przez kogoś (rzecz jasna z odpowiednim przypisem), to lepiej ich nie ruszać. Pozdrawiam i życzę przyjemnej pracy :) signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  11:17, 31 gru 2012 (CET)

Hayden

W artykułach staramy się unikać wszelkiego rodzaju subiektywnych opinii i skupiamy się na faktach. Są oczywiście wyjątki od reguły, jednak nie można napisać po prostu "wielu fanów" uważa - to żadna informacja. Raz, że jest to czyjaś opinia, dwa, że nie wiadomo co oznacza sformułowanie "wielu fanów". Gdyby pojawiła się ciekawostka w stylu "wielu znanych recenzentów krytykowało grę aktorską..." czy coś w tym stylu nie było by problemu, jednak taka forma odpada. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  19:58, 19 sty 2013 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!