Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja Archiwisty:Pawoss

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Pawoss!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Pawoss

Przypomnienie

Tworząc nowe artykuły, pamiętaj o tzw. interwikiach (pod tym linkiem dowiesz się więcej na ich temat ;)). Pozdrawiam signjedi.png Carth Dyskusja  21:09, 18 cze 2009 (CEST)

R2

Bardzo mi przykro, ale musiałem skasować hasło R2. Powód jest prosty - nie akceptujemy haseł tłumaczonych z Wookieepedii ani żadnych innych źródeł internetowych typu Wikipedia itd. Umieszczamy hasła stworzone samodzielnie, na podstawie źródeł (materiałów), które mamy pod ręką i możemy je przeczytać. Sekcja "źródła" służy wymienieniu tych materiałów, z jakich korzystałeś, pisząc artykuł. T

Tłumaczenie haseł z Wookiee i kopiowanie listy źródeł "na pałę" jest na Ossusie niedozwolone - dbamy o wysoką jakość artykułów i tzw. weryfikowalność (patrz np. źródła i przypisy. Wzmianka o zakazie tłumaczeń/kopiowaniu tekstów z innych Wiki znajduje się w zaleceniach edycyjnych. Pozdrawiam i życzę wielu haseł napisanych po swojemu, z materiałami pod ręką. signstraznik.png Sky Dyskusja  00:22, 27 cze 2009 (CEST)

Błędy

Teksty przed wrzuceniem na Ossusa proszę sprawdzać czy nie zawierają błędów. signstraznik.png DantE Dyskusja  20:20, 5 paź 2009 (CEST)

Ok, sorry ale byłem trochę zaspany. Postaram się na przyszłość zawsze sprawdzać ;)

Enter

Nie rób tak dużo enterów po infoboxie i pomiędzy nagłówkami. Wystarczy jeden, albo (jak po infoboxie) w ogóle. Życzę miłej pracy :) --Dofine 17:05, 6 paź 2009 (CEST)

Konkurs

Nie zapomnij zgłosić swoich streszczeń do konkursu (no chyba, że nie chcesz :P) --signstraznik.png Yako Dyskusja  22:38, 8 gru 2009 (CET)

Pamiętam, pamiętam. Chce tylko dodawać po kilka naraz, żeby nie zaśmiecać strony ;) Pawoss 18:17, 9 gru 2009 (CET)

Gratuluję II miejsca! odezwij się do mnie na gg:2525541 to ustalimy sprawy wysyłki nagrody! --signstraznik.png Yako Dyskusja  00:30, 3 sty 2010 (CET)

Jam jest prawdziwy Pawoss!Pawoss 19:09, 3 sty 2010 (CET)

Przypomnienie

Między infoboxem a wstępem artykułu nie robimy odstępu. Piszę tłustym drukiem, ponieważ nagminnie o tym zapominasz. Pozdrawiam. signstraznik.png Carth Dyskusja  15:39, 21 lut 2010 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!