Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Hallis Saper

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Hallis Saper
Miejsce pochodzenia: Bonadan
Rasa: Człowiek
Wzrost: 172 cm
Kolor włosów: Brązowe
Przynależność: Nowa Republika
Hallis Saper to dziennikarka współpracująca z Nową Republiką. Posiadała robota protokolarnego typu 3PO, Białasa, który pomagał jej w tworzeniu dokumentacji.

Biografia

Początki kariery

Hallis w młodości była reporterką brukowca, nauczyła się dzięki temu różnych przydatnych technik, pozwalających na uzyskanie informacji bez wzbudzania niczyich podejrzeń. Nie sprawdziła się w tej roli i wypadła z obiegu. Zaczęła przeprowadzać wywiady z dziećmi. Nie mając powodzenia w kontaktach z nimi skonstruowała z resztek Białasa, licząc, że pomoże jej w pracy.

Misja na Adumarze

Hallis została zatrudniona przez Nową Republikę, aby udokumentować misję generała Wedge'a Antillesa na Adumarze. Wedge bardzo zainteresował się wyglądem Saper od pierwszej chwili, gdyż nosiła na sobie Białasa. Uzyskała sobie tym samym opinię dziwaczki u pilotów Czerwonego klucza. Gdy Białas uległ uszkodzeniu zamontowała jego rejestratory w swoich włosach i dalej mogła prowadzić nagrywanie wszystkich wydarzeń.

Gdy Hallis postanowiła odwiedzić pilotów w ich kwaterze, zobaczyła, że tamtych nie ma w mieszkaniu, ale ktoś włamał się do ich siedziby. Po rozmowie z Wedge'em zaczęła prowadzić śledztwo, w którym odkryła, że włamywaczem był Tomer Darpen. Wedge polecił jej rozgryźć tożsamość dyplomaty, jednak odkryła jego prawdziwą osobę równocześnie z generałem.

Gdy perator Certanu, Pekaelic ke Teldan przeprowadził zamach stanu, Hallis wszystko filmowała. Nagrała między innymi dowód zdrady Tomera Darpena, który oszukując peratora wydał na pilotów Czerwonego klucza wyrok śmierci. Pokazała nagranie Antillesowi, który po zakończeniu działań wojennych na Adumarze aresztował zdradzieckiego dyplomatę.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!