Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Iron Sun

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Iron Sun.jpg
Iron Sun
Podstawowe dane
Producent: Kuat Drive Yards
Model: Gwiezdny Niszczyciel typu Pellaeon
Rodzaj: Gwiezdny Niszczyciel
Specyfikacja techniczna
Różne
Właściciele: Celeste Morne
Przynależność: Imperium FelaIron Sun był Gwiezdnym Niszczycielem typu Pellaeon należącym do floty Imperium Fela, a następnie przejętym przez Celeste Morne.

Historia

W roku 127 ABY Iron Sun zapuścił się w zdradzieckie Głębokie Jądro galaktyki i natrafił na starej konstrukcji statek kosmiczny, który wciągnął na pokład. W środku okazała się być Celeste Morne, Jedi Starej Republiki. Kobieta postanowiła przejąć okręt, wykorzystując do tego magię Sithów w postaci talizmanu Muura by przemienić całą załogę w armię kontrolowanych przez nią rakghuli. Ostatnie wiadomości odebrane z Iron Sun przez świat zewnętrzny mówiły o jakichś "potworach" i nikt nie wiedział co dokładnie się stało - Gwiezdny Niszczyciel spisano więc na straty, przypuszczając, że natrafił na czarną dziurę lub coś podobnego.

Niemal opuszczone wnętrze Iron Sun (137 ABY).

Po jakimś czasie rakghule zaczęły jeść siebie nawzajem, a Celeste nie mogła nic zrobić by zapobiec temu kanibalizmowi - wszak posłuszne jej stworzenia musiały się czymś odżywiać. Iron Sun wisiał przez następne dziesięć lat gdzieś pomiędzy szlakami nadprzestrzennymi Głębokiego Jądra, do roku 137 ABY. Wtedy też na Gwiezdny Niszczyciel natknął się Cade Skywalker wraz z towarzyszami. Iron Sun wyrwał ich statek - Mynocka - z nadprzestrzeni dzięki polu interdykcyjnemu i wciągnął w swe trzewia.

Tam załoga Skywalkera zmierzyła się z Celeste i jej rakghulami. Po kilku perypetiach Cade zdołał uniknąć zakażenia swego ciała przez rakghule dzięki swojej nadzwyczajnej mocy i na tyle zaimponował starożytnej Jedi, że ta postanowiła przyłączyć się do jego kompanii w misji zlikwidowania Imperatora Dartha Krayta i pokonania jego Imperium Sithów. Wtedy też wszyscy opuścili Iron Sun, udając się na Had Abbadon.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!