Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Jedność

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy placówki. Zobacz też: inne znaczenia tej nazwy.

Jedność to placówka założona w 3964 BBY na Caillte przez Mandaloriańskich Neo-Konkwistadorów.

Placówkę założono w czasie wojen mandaloriańskich. Celem uniknięcia wykrycia ulokowano ją pod skalną powierzchnią tej jałowej planety. Placówka miała pełnić rolę wysuniętego punktu zaopatrzeniowego, szybko jednak stała się czymś więcej, dzięki osobie Feruuna Lerna.

Zdominował on obiekt, tworząc miejsce, do którego zapraszał Mandalorian chcących odkryć w sobie na nowo wojowników oraz znaleźć swoje miejsce w ramach formacji tej kultury. Wiele z tych osób opuściło bazę by wziąć udział w bitwie o Malachor V. Gdy ocalali wrócili po bitwie, zobaczyli, że obiekt został ograbiony przez dezerterujących Neo-Konkwistadorów, którzy postanowili porzucić tę ścieżkę. Niedługo później także Feruun wraz z pozostałymi przy życiu wojownikami opuścił Jedność, dołączając do Canderousa Ordo.

Przez ponad trzy tysiące pięćset lat obiekt stał pusty i zapomniany, aż do 405 BBY gdy jego obecność została odkryta przez władze Sektora Wspólnego, które znalazły w nim trochę rzeczy odpowiadających ich głodowi zapomnianych technologi wojennych.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!