Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Kam Nale

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Elan.jpg
Kam Nale
Miejsce pochodzenia: Ploo IV
Rasa: Fluggrianin
Wzrost: 102 cm
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Żółte
Kolor skóry: Zielona
Profesja: Pilot ścigaczy
Kam Nale, bardziej znany jako Elan Mak, był fluggriańskim pilotem ścigaczy, pochodzącym z Ploo IV. Żył w erze upadku Republiki. Jego ścigacz nosił nazwę KRT 410C.

Biografia

Około 33 BBY, glymphydzki najemnik o imieniu Aldar Beedo został wynajęty do zabicia ojca Kama Nale'a w wyścigach Boonta Eve Classic. Aldarowi zabójstwo się udało. Wtedy młody Kam przysiągł sobie, że kiedyś się zemści i pomści swego zamordowanego ojca.

Wyścig Boonta

Rok później, Nale dowiedział się, że Beedo został wynajęty do zabicia lidera wyścigów Boonta, Sebulby. Wtedy przypomniał sobie co stało się rok temu. Bez namysłu zapisał się na wyścigi. W dniu zawodów ustawił swój ścigacz na starcie. Po jakimś czasie Jabba Hutt dał sygnał do startu. Elanowi nie zależało na wygranej, tylko na zabiciu mordercy jego ojca. Mimo wielkich wysiłków Aldar zajął trzecie miejsce, zaś Kam piąte.

Dalsze losy

Jakiś czas później, Aldar Beedo ponownie został wynajęty do zabicia Sebulby, tym razem w wyścigu Vinta Harvest Classic na planecie Malastare. Nale i tym razem próbował zgładzić Glymphida, jednak znowu mu się to nie udało.

Po dwóch próbach zabicia Beedo, Elan wyznaczył nagrodę za głowę Glymphida. W końcu nieznany łowca nagród zgarnął ją podczas wyścigu na planecie Baroonda.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!