Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Krąg Lordów

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Krąg Lordów to organizacja rządząca Zaginionym Plemieniem Sithów, której siedziba znajdowała się na planecie Kesh.

Historia

Krąg Lordów pierwotnie składał się z najbardziej zasłużonych i najważniejszych członków załogi rozbitego na Kesh Omenu. Doradzał on Wielkiemu Lordowi Yaru Korsinowi. Po zamachu stanu, w wyniku którego Korsin został śmiertelnie ranny, pozostali przy życiu arcylordowie zatwierdzili przekazanie władzy Nidzie Krosin. W okresie poprzedzającym Erą Zepsucia, Krąg Lordów był podzielony na dwie frakcje, czerwoną i złotą, a później nie zbierał się wcale lub jedynie z okazji czytania testamentu Yaru Korsina. Dopiero działania Wielkiego Lorda Hiltsa przywróciła spokój na Kesh. Większa cześć Kręgu została wybita przez członków Nowego Zakonu Jedi w czasie wyzwalania Coruscant i odbijania świątyni Jedi

Skład

Krąg Lordów składał się z Wielkiego Lorda, który był jednocześnie władcą całego Plemienia, 13 (lub 7 w okresie poprzedzającym Erę Zepsucia) Arcylordów oraz pewniej liczby Lordów. Do każdej z wyższych grup awansować mogli jedynie członkowie niższej, gdy miejsce zostało zwolnione z powodu śmierci lub rezygnacji. Lordami mogli zostać mistrzowie Sithów.

Obrady

Obrady odbywały się w Sali Rady Kręgu w stołecznym mieście Tahv, a podczas zebrań całego Kręgu były podejmowane najważniejsze decyzje dotyczące całego Plemienia. Chociaż mistrzowie i Miecze nie byli członkami Kręgu, to czasami brali udział w zebraniach, jak na przykład w 44 ABY, gdy Sithowie zdecydowali o przyjęciu Abeloth na Kesh.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!