Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Kung'urama'nuruodo

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.  
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: m.in. info z Tajne misje I: Oddział Breakout, Tajne misje II: Klątwa piratów, Tajne misje III: Pojedynek przy Strzaskanej Skale, i Secret Missions IV: Guardians of the Chiss Key.

NuruKungurama-ERC.jpg
Kung'urama'nuruodo
Data i miejsce narodzin: 33 BBY[1]
Miejsce pochodzenia: Csilla
Rasa: Chiss
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Czerwone
Kolor skóry: Niebieska
Przynależność:
Profesja: Padawan
Kung'urama'nuruodo znany także jako Nuru Kungurama był padawanem Jedi, pochodzącym z planety Csilla. Jego nauczycielem był mistrz Skaa, który zginął w bitwie o Geonosis. Po tym wydarzeniu Chiss pobierał nauki u Ring-Sola Ambase'a.

Kiedy Nuru był niemowlęciem, został znaleziony w kapsule ratunkowej przez nieznanego Jedi. Ów Jedi, błędnie odczytał nazwisko Chissa. Nie nazywał się Nuru Kungurama, tylko Kung'urama'nuruodo z Drugiego Rodu Rządzącego.

W nieokreślonym czasie wojen klonów, do pokoju w którym ćwiczył Nuru, wszedł Ring-Sol Ambase mówiąc, że ma misje na planecie Kynachi. Kiedy wyszedł, Kungurama poczuł, że jego mistrz już nie wróci. Nuru zakradł się na statek, którym miał polecieć na Kynachi Ambase i oddział klonów. Na orbicie planety, statek zaczęły ścigać myśliwce tri-fighter. Ring-Sol Ambase zarządził ucieczkę do kapsuł ratunkowych. Nuru znalazł się w kapsule z trzema klonami.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!