Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


M3-M1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwaniaM3-M1 był modelem droida medycznego produkowanym w czasach zimnej wojny przez Starfront Health Corporation.

Wygląd i charakterystyka

Ten model droida był uważany za najlepszy typ robotów medycznych niewykorzystywanych przez wojsko. W bazie danych M3-M1 zapisano ponad pięć tysięcy ras rozumnych, u których mógł zdiagnozować i wyleczyć ponad dwa miliony urazów i dolegliwości. Jego oprogramowanie można było dowolnie modyfikować w zależności od sytuacji. M3-M1 został specjalnie zaprogramowany do używania sprzętu ratowniczego. Zabezpieczenia antyemocjonalne sprawiły, iż droid mógł się zajmować nawet najdrastyczniejszymi ranami i urazami.

M3-M1 rozmawia z pacjentem.

Cała linia robotów mogła mieć wiele dodatkowych opcji, takich jak pakiet chirurgiczny, powiększona baza danych czy uspokajające zachowanie przy łóżko chorego. Takie dodatkowe możliwości nie były spotykane u innych modeli w takim zakresie cenowym. Jego kolejną zaletą była najmniejsza awaryjność w porównaniu z innymi droidami swojej klasy.

Historia

M3-M1 były produkowane dla różnych organizacji i osób prywatnych. Wytwarzano je na masową skalę na Nar Shaddaa. Były stosunkowo tanie jak na swoje wyposażenie, więc znajdowało się wielu chętnych kupców.

Ciekawostki

  • Na stronie dotyczącej M3-M1 w bazie The HoloNet zapisano kilka ciekawostek w aurebeshu:
    • "Nie może uleczyć Abyssinów" ("Unable to treat Abyssin")
    • "Preferowany przez Huttów" ("Preffered by Hutts")

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
M3-M1.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!