Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mandal Hypernautics

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Korweta typu Crusader, produkt Mandal Hypernautics.

Mandal Hypernautics była jedną z firm zajmujących się produkcją gwiezdnych statków, związaną z Mandalorą i Mandalorianami.

Jej jedynym znanym samodzielnym wytworem była korweta typu Crusader, która to wpierw okazała się nieprzynoszącym zysków projektem, gdy Imperium Galaktyczne nie zdecydowało się na jej zakup, potem umiarkowanym sukcesem gdy siły Mandalorian i różnych pomniejszych galaktycznych rządów kopiły pewne jej ilości, później znów trochę większym sukcesem gdy zainteresował się nią tworzący swe imperium Tyber Zann. Największy sukces dla firmy nadszedł przypadkowo, gdy admirał Natasi Daala wyszła, że swego przymusowego ukrycia w otchłani, mając w swej flocie dwie korwety klasy Crusader. Resztki Imperium widząc jak są one skuteczne złożyły w Mandal Hypernautics wiele zamówień na te maszyny, przez co dość szybko stały się one popularnym widokiem w rejonach kontrolowanych przez Imperium.

Oprócz stworzenie korwety typu Crusader firma współpracowała przy produkcji myśliwców szturmowych typu StarViper z głównym wykonawcą tychże maszyn, MandalMotors.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!