Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mantu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mantu.png
Mantu
Data i miejsce śmierci: Pomiędzy 22 a 19 BBY
Miejsce pochodzenia: Manaan
Rasa: Selkath
Wzrost: 154 cm[1]
Przynależność: Konfederacja Niezależnych Systemów
Profesja: Łowca nagród
Mantu był selkathańskim łowcą nagród, żyjącym w okresie wojen klonów. W przeciwieństwie do swoich pobratymców był okrutny i w każdej chwili gotowy by zabić.

Biografia

Mantu i inni łowcy nagród podczas testów.

W nieokreślonej fazie wojny, Mantu zwrócił uwagę hrabiego Dooku. Hrabia chciał wyznaczyć kilku łowców nagród, którzy mieli porwać Najwyższego Kanclerza Palpatine'a. Po przybyciu Moralo Evala na Serenno, Mantu i inni łowcy zaczęli przygotowywać się do testu, który miał sprawdzić, którzy łowcy są na tyle dobrzy, by wykonać zadanie. Tuż przed testem Mantu i Sinrich byli świadkami śmierci ithoriańskiego łowcy Buldugi, z rąk Cada Bane'a. Bane chciał odzyskać stary kapelusz, jednak nie zdobył go w sposób pokojowy.

Gdy zjawili się Dooku i Eval wszyscy łowcy udali się na test. Pierwszym wyzwaniem było pomieszczenie z trującym gazem. Na szczęście Rako Hardeen, a tak naprawdę Obi-Wan Kenobi, znalazł przejście w podłodze, dzięki czemu wszyscy łowcy, w tym Mantu, uciekli. Później musieli pokonać nową przeszkodę: wychodzące ze ścian miecze laserowe, jednak znaleźli wyjście. Selkath zginął na następnym poziomie, gdy wpadł w ściany energetyczne. Hardeen (Kenobi) i Embo chcieli mu pomóc, jednak na próżno.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Mantu.


Błąd rozszerzenia cite: Istnieje znacznik <ref>, ale nie odnaleziono znacznika <references/>


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!