Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Myśliwiec Planetary

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Myśliwiec typu Planetary)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
PlanetaryFighter.png
Myśliwiec Planetary
Podstawowe dane
Producent: SoroSuub Corporation
Rodzaj: Myśliwiec kosmiczny
Specyfikacja techniczna
Silniki:
Prędkość w kosmosie: 138 MGLT
Uzbrojenie:
Różne
Załoga:Myśliwiec Planetary to myśliwiec kosmiczny budowany przez SoroSuub Corporation podczas galaktycznej wojny domowej.

Charakterystyka

Myśliwce Planetary zgodnie z nazwą były szczególnie przystosowanie do lotów w atmosferze planet. Świadczyły o tym trzy potężne silniki odrzutowe umieszczone na końcach skrzydeł i pod kadłubem maszyny, jak i szerokie skrzydła i opływowy kształt. Maszyna ta znakomicie radziła sobie również w kosmosie. W tym celu została wyposażona w cztery silniki jonowe, które były w stanie rozpędzić ją do zawrotnej prędkości 138 MGLT. Przyśpieszenie myśliwca także było imponujące, lecz nie rekompensowało ono kilku bardzo poważnych wad. Były to przede wszystkim: mała zwrotność i słabe osłony. Dobrzy piloci mogli jednak z większymi lub mniejszymi problemami uporać się z nimi wykorzystując mocne strony maszyny.

Ważne w tym myśliwcu było również uzbrojenie. Stanowiły je dwa działka laserowe i możliwe do zamontowania dwie wyrzutnie rakiet mieszczące w sumie do 6 pocisków.

Zastosowania

Myśliwce Planetary były przeznaczone głównie dla prywatnych przedsiębiorstw, które potrzebowały ochrony dla swoich placówek przed piratami. Znana była jednak tylko jedna korporacja, która posiadała w swoim hangarze te maszyny, a była to Viraxo Industries. Kilkakrotnie również najemnicy i piraci wchodzili w skład posiadaczy tych maszyn, a potrzebowali ich głównie ze względu na prędkość maksymalną.

Ciekawostki

  • Myśliwiec ten był łudząco podobny do XC-01 Star Saber. Zarówno pod względem wyglądu, jak i problemów dotyczących małej zwrotności przy dużej prędkości maksymalnej.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!