Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Myśliwiec Supa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Myśliwiec typu Supa)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
SupaFighter.png
Myśliwiec Supa
Podstawowe dane
Producent: Joraan Drive Systems
Rodzaj: Myśliwiec kosmiczny
Specyfikacja techniczna
Silniki: 1 silnik jonowy
Prędkość w atmosferze: 850 km/h
Prędkość w kosmosie: 89 MGLT
Uzbrojenie:
Różne
Załoga: 1 pilot
Pasażerowie: Brak
Ładowność: 80 kg (nie licząc wagi pilota)
Cena:
  • 110 000 cr (nowy)
  • 70 000 cr (używany)Myśliwiec Supa był myśliwcem produkowanym przez Joraan Drive Systems podczas galaktycznej wojny domowej.

Charakterystyka

Myśliwiec Supa był pod względem parametrów dokładnym przeciwieństwem myśliwca typu Planetary. Podczas gdy produkt SoroSuub Corporation był szybki, mało zwrotny i delikatny, to twór Joraan Drive Systems był dość wolny i miał małe przyspieszenie, ale za to jego skręt był bardzo duży. Była to cecha niezwykła, głównie ze względu na rozmiary maszyny. Osłony statku były dwa razy silniejsze od tych jakie miał Planetary.

Uzbrojenie natomiast było bardzo podobne, ale już zdecydowanie charakterystyczne dla statków pirackich. Wyposażony był w dwa działka laserowe i opcjonalne dwie wyrzutnie rakiet mieszczące w sumie osiem pocisków. Posiadał typowe dla myśliwców używanych przez przestępców pojedyncze działo jonowe.

Zastosowanie

Pierwotnie Supa był zaprojektowany jako myśliwiec eskortowy, który byłby zdolny chronić konwoje i przy okazji pojmać pojazd agresora. Z czasem jednak unikatowe parametry zaczęły zwracać uwagę piratów, którzy zapragnęli mieć te zwrotne maszyny w swoich hangarach. Jednym z najsłynniejszych użytkowników myśliwców Supa była organizacja Czarne Słońce, w której były one używane zamiast myśliwców typu StarViper.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!