Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Najcenniejsza broń

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
HTRUE2.jpg
Najcenniejsza broń
Scenariusz Jason Hall
Rysunki Francis Portela
Kolory Digital Chameleon
Tusz Albert Xiques
Tytuł oryginalny Most Precious Weapon
Wydanie polskie Wydawnictwo Egmont
17 sierpnia 2010
(w Star Wars Komiks 8/2010)
Wydanie USA Dark Horse Comics
2002
Liczba zeszytów 1
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 10
Cena 5,99 PLN w Star Wars Komiks
Czas akcji 22 BBY


Najcenniejsza broń (Most Precious Weapon), to drugi komiks z serii Hasbro/Toys "R" Us Exclusive wydanej w 2002 roku przez Dark Horse Comics. W Polsce ukazał się on 17 sierpnia 2010 w Star Wars Komiks 8/2010.

Nota wydawnicza

Wydanie polskie
Głównym bohaterem komiksu jest hrabia Dooku, były uczeń Yody, uważany za jednego z najzdolniejszych Jedi w historii. Dooku przeszedł na ciemną stronę mocy, by zostać lordem Sithów, Darthem Tyranusem, oraz przywódcą Separatystów. Na pokładzie swojego żaglowca słonecznego hrabia rozmyśla o niedawnej walce z Anakinem Skywalkerem.(Egmont Polska, 2010)

Streszczenie

Z pola asteroid wyłania się żaglowiec słoneczny hrabiego Dooku. Na pokładzie Sith rozmyśla o pojedynku z Jedi, który stoczył na Geonosis i wspomina nauki jego dawnego mistrza - Yody. Gdy Dooku był padawanem, Yoda powiedział mu, że miecz świetlny jest najcenniejszą bronią Jedi, i że powinien być przedłużeniem umysłu rycerza. Darth Tyranus przypomina sobie ostatnią walkę.

Anakin Skywalker rzucił się na niego ale został powalony błyskawicami Mocy. Wtedy do walki ruszył Obi-Wan Kenobi i choć walczył dobrze, nie zrobił na Dooku wrażenia. Gdy hrabia powalił Obi-Wana, do walki wrócił Skywalker walcząc zaciekle najpierw jednym, a potem dwoma mieczami. Padawan zaimponował Tyranusowi ale i tak został pokonany. Dooku już miał dobić Jedi, kiedy do akcji wkroczył mistrz Yoda.

Gdy żaglowiec dolatuje do Coruscant, Sith postanawia pokazać kiedyś Yodzie, że to on jest teraz mistrzem oraz, że wspomni Darthowi Sidiousowi o padawanie Kenobiego.


Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne


Hasbro/Toys "R" Us
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!