Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Pancerz

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy osprzętu. Zobacz też: Zbroja - komiks.
Nicniewidze.png
Nic nie widzę!

Ten artykuł jest zbyt słabo zilustrowany.


To hasło nie zawiera grafik lub posiada ich zbyt mało. Jeżeli możesz, dodaj odpowiednie obrazki do artykułu aby go zilustrować zgodnie z zaleceniami dotyczącymi grafik.

Pancerz nazywany też zbroją to uniform lub jego część, nakładana na korpus lub całe ciało. Głównym zadaniem pancerzu jest ochrona użytkownika przez obrażeniami. Istnieją różnego rodzaju zbroje stosowane w zależności od potrzeb.

Charakterystyka

Do lekkich starć wystarczał standardowy pancerz bojowy, dla bardziej już wymagających użytkowników dostępne były pancerze wojskowe, zbroje bitewne czy cięższe pancerze bojowe. Dla doświadczonych wojowników i żołnierzy przygotowane były ciężkie zbroje, zbudowane z materiałów odporniejszych. Takie pancerze dawały sporą ochronę dla nosiciela, ale były mniej wygodne, co odbywało się to kosztem szybkości i zręczności.

Historia

W czasach wojen mandaloriańskich i wojny domowej Jedi można było zaopatrzyć się różnego rodzaju zbroje. Najtańsze były lekkie i średnie zbroje, dostępne w każdym lepiej zaopatrzonym sklepie. W czasie wojny wojownicy mandaloriańscy korzystali prawie wyłącznie z ciężkich zbroi mandaloriańskich zwanych Beskar'gam, charakterystycznych dla frakcji Neo-Konkwistadorów.[1]

Przypisy

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!