Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Peppi Bow

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Peppibow.jpg
Peppi Bow
Miejsce pochodzenia: Naboo
Rasa: Gunganka
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Różowy
Peppi Bow była gunganką żyjącą w okresie wojen klonów na Naboo. Zajmowała się pasieniem shaaków.

Biografia

Ten fragment artykułu wymaga poszerzenia o: poszerzyć w oparciu o The Valley.

Wirus Błękitnego Cienia

Gdy Królewskie Siły Bezpieczeństwa Naboo znalazły ślady istnienia droidów na ich planecie, Peppi wyprowadzała swoje stado nieopodal rzeki. Już miała napić się wody gdy jeden z shaaków padł na ziemię. Zdezorientowana Gunganka rozglądnęła się dookoła. Zobaczyła że znaczna część jej stada nie żyje. Szybko zainterweniowała odganiając ocalałe osobniki od skażonej wody.

Gdy Padmé Naberrie przyleciała nad rzekę wraz z Jar Jarem Binksem, Peppi zaatakowała przybyszów biorąc ich za wrogów. Amidala przedstawiła jej się i tym samym ochroniła się od kolejnych ciosów. Bow postanowiła być przewodnikiem pani senator w jej poszukiwaniach laboratorium, z którego wypuszczono wirusa.

Gdy Jar Jar i Amidala zniknęli w placówce wroga, Peppi wróciła do pałacu królewskiego w Theed, aby znów służyć za przewodnika tym razem Ahsoce Tano. Gdy padawanka dostała się do laboratorium, Peppi pilnowała, aby żaden droid nie wydostał się z placówki. Po zakończeniu działań prowadzonych w laboratorium Peppi prawdopodobnie wróciła do swojej wioski.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!