Niech Moc będzie z Wami!Pojedynek na Tatooine/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Ten artykuł dotyczy legendarnego pojedynku. Zobacz też: Pojedynek na Tatooine (strona ujednoznaczniająca).
Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji. W tym artykule należy: poprawić styl + poszerzyć o pozostałe źródła.

Pojedynek na Tatooine odbył się w 32 BBY pomiędzy rycerzem Jedi Qui-Gon Jinnem, a Lordem Sithów Darthem Maulem.

Historia

Preludium

Qui-Gon Jinn i jego uczeń Obi-Wan Kenobi awaryjnie lądowali na Tatooine, wraz z królową Naboo i jej świtą, ponieważ na jej planetę rozpoczęła inwazję Federacja Handlowa i uciekając z planety, statek został poważnie uszkodzony. Jinn wyruszył na poszukiwania potrzebnej części i zdobył ją tylko dzięki małemu niewolnikowi, Anakinowi Skywalkerowi. Qui-Gon wyczuł w chłopcu ogromne stężenie midichlorianów i postanowił go zabrać na szkolenie.

Tymczasem Darth Sidious, który zawarł przymierze z Federacją, wysłał za królową w pościg swego ucznia, Darth Maula. Uczeń Sith był znakomitym tropicielem i bez trudu odnalazł statek królowej na Tatooine. Wkrótce ruszył do niego na swym ścigaczu.

Pojedynek

Pojedynek.

Anakin i Qui-Gon wracali w tym czasie na statek, by odlecieć z pustynnej planety. Podążał jednak za nimi Maul, który z zaskoczenia zaatakował Jinna, jednak mały Anakin pobiegł na statek, by ostrzec pasażerów przed niebezpieczeństwem. Mimo tego, że Maul zaatakował Qui-Gona z zaskoczenia i walczył z niewiarygodną siłą, to Qui-Gonowi udawało się stawiać zażarty opór. Młody Skywalker zdołał jednak zawiadomić załogę statku o tym wydarzeniu i jego piloci skierowali statek w stronę walczących. Qui-Gon wskoczył na pokład, ale tego samego nie zdołał już dokonać Sith, który został na pustyni.

Epilog

Jinn na statku, rozmawiając ze swoim uczniem, Obi-Wanem, twierdził, że jego przeciwnik przybył z pewnością po królową. Udało im się dolecieć na Coruscant, gdzie zdali raport Radzie Jedi, a następnie wrócili z królową na Naboo, by rozprawić się z Federacją. Na Naboo po raz kolejny starli się z Maulem, ale w tym pojedynku Maul okazał się górą i zabił Qui-Gon Jinna. Sam jednak zginął chwilę później z ręki Kenobiego.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!