Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Potyczka na Mustafarze

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przybycie DW na Mustafar.jpg
Potyczka na Mustafarze
Data Pomiędzy 22 a 19 BBY
Miejsce Forteca Czarnego Słońca na Mustafarze
Wynik Wyeliminowanie większości dowódców, skłonienie sił Czarnego Słońca do współpracy
Strony
Czarne Słońce Straż Śmierci
Dowódcy
Siły
Żołnierze Czarnego Słońca Żołnierze Straży Śmierci
Straty
Brak Xomit Grunseit i czterej inni przywódcy organizacjiPotyczka na Mustafarze była mającym miejsce w nieokreślonym momencie wojen klonów wydarzeniem, w czasie którego dowodzone przez Dartha Maula siły podporządkowały sobie część Czarnego Słońca.

Przyczyny

Po tym jak Darth Maul i Savage Opress połączyli siły z Pre Vizslą i Strażą Śmierci, lord Sithów uznał, że siły Straży są zbyt małe, aby przejąć skutecznie Mandalorę. Zdecydował się więc stworzyć stosowną armię, poczynając od przejęcia zasobów Czarnego Słońca. Zdecydowali się uczynić to odwiedzając jedną z siedzib organizacji, zlokalizowaną na Mustafarze.

Przebieg

Do siedziby przybyły siły Mandalorian wraz z dwójką Zabraków. Idący przodem użytkownicy ciemnej strony wraz z Bo-Katan i Pre Vizslą mieli silną obstawę Mandalorian. Spotkali się z grupą przedstawicieli Czarnego Słońca, która wyszła im naprzeciw. Maul zażądał spotkania z dowódcami organizacji, Fallen, który wyszedł im na przeciw zabrał więc trójkę przybyszów do stosownego pomieszczenia, podczas gdy grupy wojowników obu stron pozostały na zewnątrz oczekując rozkazów.

Maul składający propozycję.

Na miejscu Maul złożył pewnym siebie Fallenom propozycję, którą ci jednak wyśmiali. Ponowił ją jednak, a gdy spotkał się z identyczną reakcją, ustąpił miejsca Savageowi, który jednym rzutem swego dwustronnego miecza skrócił o głowy wszystkich siedzących przy stole przedstawicieli Czarnego Słońca. Przy życiu pozostał tylko jeden, ten który ich wprowadził. Widząc, że nie ma szans podjąć z przybyszami walki, przyjął on ich ofertę współpracy, włączając zgromadzone w bazie siły Czarnego Słońca w grupę tworzoną przez Maula.

Mandalorianie z pomocą członków nowej sojuszniczej organizacji przepakowali stosowne zapasy na statki swoje oraz Czarnego Słońca i powrócili do swojego obozu na Zanbarze.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!