Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ronhar Kim

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ronhar Kim.jpg
Ronhar Kim
Data urodzenia 78 BBY
Data śmierci 21 BBY
Miejsce pochodzenia Naboo
Rasa Człowiek
Kolor włosów Brązowe
Kolor oczu Brązowe
Przynależność

Jedi

Ronhar Kim był rycerzem Jedi, a także generałem z czasów wojen klonów.

Biografia

Ronhar Kim był synem Vidara Kima, senatora Naboo. Jego ojciec chciał, aby syn, jako ostatni z rodu, opuścił Zakon Jedi i założył rodzinę, lecz on się na to nie zgodził.

Był świadkiem śmierci ojca z rąk nieznanych zamachowców. Przy jego katafalku spotkał się z następcą na stanowisko senatora Naboo, Palpatinem, który się z nim zaprzyjaźnił.

Dwadzieścia lat później udaremnił zamach terrorystyczny na nowo wybranego kanclerza Palpatine'a. Kilka miesięcy później wybrał Tap-Nar-Pala na swojego padawana.

Podczas wojen klonów, razem z Tap-Nar-Palem obmyślili jak znaleźć Sitha w Senacie. Kanclerz jako pierwszy miał się poddać badaniom na poziom midichlorianów we krwi, a za jego przykładem poszliby inni senatorowie. Podzielili się tym pomysłem z Palpatinem, który stwierdził, że jest wart rozważenia, ale poinstruował ich, aby nie zwracali się z nim do Rady Jedi.

Osiem dni później walczył podczas bitwy o Merson, prowadząc oddziały klonów. Oddziały Republiki, źle poinformowane przez wywiad, zostały zmiażdżone przez przeważające oddziały wroga, zginął także generał Kim.

Ciekawostki

  • Nie wiadomo, czy ma coś wspólnego z inną Jedi - Chankar Kim.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!