Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Scerra Horn

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Scerra Horn była żoną Nejii Halcyona, a po jego śmierci - Rostka Horna. Miała z tym pierwszym jednego syna: Valina Halcyona.

Scerra wyszła za Nejęę gdy ten był już w Zakonie Jedi, toteż postanowili utrzymywać swój związek w sekrecie. W 19 BBY, tuż po zakończeniu wojen klonów oraz wydaniu rozkazu 66, mąż Scerry poległ w walce z Mrocznymi Jedi. Wraz z Ylenicem It'klą oraz Jedi znanym jako Pustynny Wiatr udali się na Susevfi, gdzie natknęli się na członków Jensaraai - kultu opartego w dużej mierze na tradycjach Sithów. Nejaa zginął z ręki Anzatczyka Nikkosa Tyrisa; przed śmiercią udało mu się jeszcze zadać morderczy cios swojemu przeciwnikowi. It'kla przeżył starcie i oznajmił smutną nowinę Scerrze.

"Rostek Horn zatroszczył się, by mnie i mojej matce niczego nie zbywało. Matka i Rostek zakochali się w sobie i pobrali, a Rostek mnie zaadoptował. Co więcej, kiedy Imperium zaczęło ścigać Jedi i ich rodziny, zniszczył nasze papiery i sfabrykował nowe, które miały nas strzec od gniewu Imperium."
- Hal Horn w hologramie nagranym dla swojego syna [1]

Valin miał wówczas jedynie dziesięć lat. Przyjaciel Nejii, Rostek Horn, zaopiekował się nim oraz jego matką. Po pewnym czasie Rostek ożenił się ze Scerrą oraz adoptował Valina. Sfabrykował dla nich nowe tożsamości, ukrywając oboje z dala od siepaczy imperialnego Inkwizytorium. Scerra nie zmieniła swojego imienia, natomiast jej syn tak - od tamtej pory przedstawiał się jako Hal Horn.

Data oraz okoliczności śmierci Scerry pozostają nieznane, szacuje się jednak że umarła ona w okolicach początku galaktycznej wojny domowej.

Na jakiś czas przed śmiercią Hal nagrał hologram, w którym wyjaśnił wszystko odnośnie Nejii, Scerry i Rostka. Jego syn, Corran, poznał prawdę dopiero w roku 11 ABY. Dowiedziawszy się, że jego prawdziwym dziadkiem był Nejaa Halcyon, postanowił wstąpić do Prakseum Jedi na Yavinie 4 założonego przez Luke'a Skywalkera.[2]

Przypisy

  1. Ja, Jedi, str. 62
  2. Ja, Jedi, str. 62-64

Ciekawostki

  • Nieznane jest panieńskie nazwisko Scerry. Do roku 19 BBY znana była jako Scerra Halcyon, później natomiast przyjęła nazwisko swojego drugiego męża - Horn.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!