Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Siostry Seelah

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Siostry Seelah były jedną z 4 liczących się frakcji Zaginionego Plemienia Sithów pod koniec Ery Zepsucia. Ich przywódczynią w ostatnim okresie była Iliana Merko. Siostry przestały istnieć podczas chaosu, jaki wywołało odkrycie wiadomości Nagi Sadowa do Yaru Korsina w roku 3000 BBY.

Historia

Siostry Seelah powstały w czasie Ery Zepsucia, gdy wiele stronnictw Sithów próbowało przejąc władzę w Zaginionym Plemieniu. Organizacja składała się z samych kobiet, które wielbiły Seelah Korsin i dążyły do przywrócenia jej dobrego imienia. Wiele z nich miało w młodości wizję jak myła ona stopy Ludo Kressha.

W roku 3000 BBY Iliana, wraz z kilkoma podwładnymi, przybyła do Opiekuna Varnera Hiltsa, aby wymusić na nim zmianę słów Testamentu Yaru Korsina. Jej obecność w Tahv spowodowała wcześniejsze przybycie przedstawicieli innych frakcji do miasta, a w ostateczności potyczkę w której zostało rannych kilka Sióstr. Gdy informacja o pochodzeniu Plemienia dotarła do innych mieszkańców Kesh, Siostry walczyły z pozostałymi stronnictwami próbując zachować porządek, lecz ostatecznie rozpadły się i zaczęły walczyć między sobą i dołączyły się do niszczenia dziedzictwa Plemienia. Gdy Varner Hilts doszedł do władzy, Siostry przestały oficjalnie istnieć.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!