Niech Moc będzie z Wami!Slave II

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pursueur.jpg
Slave II
Podstawowe dane
Producent: MandalMotors
Model: Ścigacz policyjny typu Pursuer
Rodzaj: Statek patrolowy i transportowy
Specyfikacja techniczna
Długość: 30,1 m
Silniki:
Prędkość w atmosferze: 1000 km/h
Hipernapęd: Klasy 1 (Zapasowy: 8)
Uzbrojenie:
Różne
Załoga: 1
Pasażerowie: 5 (więźniowie)
Ładowność: 65 t
Cena: Szacowana na 1,5 miliona kredytówSlave II był zmodyfikowanym ścigaczem policyjnym typu Pursuer, używanym przez Bobę Fetta w latach 5-11 ABY.

Charakterystyka

Slave II zaczął swój żywot jako ścigacz policyjny Pursuer, popularny pojazd używany przez rozmaite siły policyjne, a takze przez mandaloriańskich Protektorów w czasie wojen klonów. Produkowany przez MandalMotors. Za napęd odpowiadały dwa silniki jonowe Tion Mil/Sci Mil-Star IV, podczas gdy trójka silników manewrowych CEC x41, z których każdym można było sterować oddzielnie dawała mu sporą manewrowość jak na tego rodzaju pojazd.

Na uzbrojenie składały się skierowane do przodu bliźniacze działa blasterowe oraz działko jonowe, natomiast skierowana do tyłu była wyrzutnia torped protonowych z magazynkiem na 6 pocisków - w razie jakby zaszła konieczność eliminacji pościgu.

Statek wyposażony był także w stosowny system sensorów oraz militarnej klasy generator pola ochronnego. Na dolnym pokładzie miał natomiast 5 cel. Slave II był mniej opancerzony niż Slave I, ale za to zwrotniejszy.

Historia

Po tym jak w 4 ABY Boba Fett w wyniku wydarzeń na Tatooine wpadł do jamy sarlacca a Jabba zginął, Slave I znalazł się w rękach rebeliantów. Po wydostaniu się z Sarlacca, nie chcąc zwracać na siebie zbytniej uwagi, Boba zamiast odzyskiwać Slave'a I nabył mandaloriański ścigacz policyjny Pursuer i zmodyfikował go do swych potrzeb, nazywając go Slave II.

Około 5 ABY Boba przybył na Tatooine, aby uszkodzić trochę Sarlacca, co też zrobił używając płomieni z silników wylotowych Slave'a II.

W 11 ABY Boba używał Slave'a II w swym pościgu za Hanem Solo na Nar Shaddaa, statek został jednak poważnie uszkodzony w starciu z tarczami planetarnymi planety Byss. Boba nie zdecydował się na naprawianie go i umieścił w suchym doku, wracając do używania Slave'a I.

Ciekawostki

  • Dark Empire Sourcebook stwierdza, że Boba Slave'a II zakupił i trzymał "na wszelki wypadek" jeszcze przed wydarzeniami z Return of the Jedi, jednakże późniejsze źródła, to jest The Essential Guide to Vehicles and Vessels, Harbingers of Doom oraz The Complete Star Wars Encyclopedia jednoznacznie stwierdzają, że zakupił on go dopiero po wydostaniu się z sarlacca.
  • Jest także wiele innych różnic pomiędzy danymi podawanymi w Dark Empire Sourcebook a Harbingers of Doom, przykładowo w ilości pasażerów (odpowiednio, 2 i 5 więźniów vs 0 i 5 więźniów), ładowności (35 vs 65 ton) cenie (225 tysięcy vs 1,5 miliona) a także długości (30,1 vs 50mn). Wszystkie dane w tabeli podano według nowszego źródła - za wyjątkiem długości, pozostawiając ja taką jak w pierwszym źródle - w później wydanych źródłach wartość ta pojawia się jako długość zwykłego Pursuera, a brak jakichkolwiek wzmianek by Boba modyfikował coś w tym względzie.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!