Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Spotkanie Mandalorian w Hali MandalMotors

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Spotkanie Mandalorian w Hali MandalMotors było zwołanym w 40 roku po bitwie o Yavin spotkaniem Mandalora Boby Fetta z najważniejszymi przedstawicielami Mandalory - głowami klanów, szefami spółek oraz weteranami. Celem zebrania było ustalenie wspólnego stanowiska w trwającym konflikcie.

Ustalenia i uczestnicy

Po wysłuchaniu kilku ze zgromadzonych Mandalorian, Fett postanowił, że Mandalora nie zajmie stanowiska w trwającej wojnie, ale jeśli ktoś chce, to może swoje usługi sprzedawać jednej z dwóch stron konfliktu, byle nie pod sztandarem Mandalory. Wywołało to niepokój u Mandalorianina zwanego Graad - martwiło go, że w takiej sytuacji mogą się zdarzyć potyczki w której Mandalorianie po stronie Sojuszu będą walczyć z Mandalorianami po stronie Konfederacji, a taka sytuacja na pewno nie pomoże Mandalorze się odbudować. Wdał się on w rozmowę na ten temat z Baltanem Caridem, stwierdzając finalnie, że chciałby aby Mandalora poparła ruch Kadikla. Fett zgodził się z Graadem, i powiedział, że wezwie do powrotu na planetę dwa miliony rozrzuconych po galaktyce Mandalorian, aby pomogli w jej odbudowie.

Znani uczestniczy spotkania:

Skutki

Jeden z powracających na planetę Mandalorian odkrył przypadkiem nowe złoża beskaru, które bardzo pozytywnie odmieniły sytuację planety - jest to dość przypadkowe, ale związane bezpośrednio z ustaleniami ze spotkania zdarzenie.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!