Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Starcie w sektorze Elochar

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Starcie w sektorze Elochar
Konflikt Galaktyczna wojna domowa
Data 3 ABY
Miejsce Sektor Elochar
Wynik
  • Strategiczne zwycięstwo imperialnych.
  • Ucieczka rebeliantów.
Strony
Sojusz dla Przywrócenia Republiki Imperium Galaktyczne
Dowódcy
Komandor Paonu Prałat Verge
Siły
Straty
Małe MałeStarcie w sektorze Elochar to potyczka stoczona między siłami Sojuszu Rebeliantów i Imperium Galaktycznego podczas galaktycznej wojny domowej. Stanowiła część kampanii na Środkowych Rubieżach. Rozegrała się w roku 3 ABY, w tym samym dniu, co bitwa o Hoth.

Wstęp

Przed starciem, siły Imperium zaatakowały rebeliancki statek o nazwie Call, zabijając całą załogę. Następnie udali się tym okrętem do sektora Elochar, gdzie miało miejsce zgrupowanie rebelianckiej floty. Udając rannych, imperialni dostali się na pokład Thunderstrike'a. Akcja została zaplanowana przez prałata Verge'a z Imperialnej Rady Najwyższej, który chciał schwytać Everi Chalis, byłą gubernatorkę Haidoral Prime, która przeszła na stronę rebeliantów. Tuż przed tym, jak akcja się zaczęła, Brand z Kompanii Zmierzch zorientowała się, że to podstęp, gdyż żadna z twarzy rannych nie pasowała do załogi Calla, jednak było już za późno, by powstrzymać wroga.

Przebieg

Przebrani szturmowcy dokonali ataku na załogę. W tym samym czasie, flota Sojuszu wycofywała się z sektora Elochar, aż zostały jedynie okręty Call, Thunderstrike i Apailana's Promise. Brand ruszyła na mostek Calla i oddzieliła go od Thunderstrike'a, a następnie wróciła na pokład koreliańskiej korwety, która stanowiła transportowiec dla Kompanii Zmierzch. Jednocześnie, do sektora Elochar wleciał gwiezdny niszczyciel Herald, dowodzony przez Verge'a, który przez komunikator zażądał od rebeliantów poddania się i wydania Everi Chalis, grożąc, że w przeciwnym wypadku zostaną straceni na oczach ich rodzin i mieszkańców ojczystych planet. Brand udała się na mostek Thunderstrike'a i oczyściła go z wrogów, dzięki czemu korweta była już wolna od napastników. Pomimo uszkodzeń, statek był zdolny do lotu. Apailana's Promise osłoniła CR90, przyjmując na siebie ostrzał z niszczyciela i odpowiadając o wiele słabszym ogniem. Dzięki temu Brand, która przejęła dowodzenie, wprowadziła Thunderstrike'a w nadprzestrzeń.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!