Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Sumari

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Sumari.jpg
Sumari
Data i miejsce śmierci: 3643 BBY, Tython
Rasa: Twi'lekanka
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność: Pielgrzymi
Sumari była twi'lekańską matriarchinią przewodzącą Pielgrzymom w trakcie konfliktu z rdzennymi mieszkańcami Tythona, Drapieżcami. W trakcie tych wydarzeń kobieta zachorowała i w efekcie choroby zmarła. Następczynią Sumari została jej córka, Ranna Tao'Ven.

Biografia

Sumari była jedną z wielu Twi'leków, którzy opuścili rodzinne Ryloth i podążyli za pierwszą matriarchinią, Kolovish, na lesistą planetę Tython, gdzie grupa założyła wioskę Kalikori. Po latach sprawowania urzędu Kolovish zrezygnowała z urzędu, a jej następczynią została Sumari.

Wraz z ekspansją wioski Pielgrzymów naruszone zostało terytorium Drapieżców, a to w konsekwencji doprowadziło do konfliktu pomiędzy rdzennymi mieszkańcami Tythona, a osadnikami. Około roku 3643 BBY w trakcie kryzysu Sumari zachorowała, co znacząco utrudniało jej wypełnianie obowiązków.

W bliżej nieokreślonej fazie konfliktu do kobiety został wysłany przez Radę Jedi padawan, który miał zdobyć informacje na temat technologii i siedziby Drpaieżców. Ze względu na ignorowanie atakowanej wioski Sumari dość pogardliwie odnosiła się do Jedi, co okazała przybyłemu padawanowi. Kobieta chciała kontynuować rozmowę z uczniem Jedi, lecz ze względu na zły stan zdrowia dalszą dyskusję prowadziła jej córka. Po uzyskaniu potrzebnych informacji padawan wykonywał kilka misji na terenie Grzbietu Tythos. Kiedy powrócił do domu matriarchini, Sumari już nie żyła.

Źródła

Poprzednik:
Kolovish
Matriarchini Pielgrzymów
do 3643 BBY
Następca:
Ranna Tao'Ven

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!