Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tobb Jadak

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tobb Jadak
Data i miejsce narodzin: 50 BBY
Miejsce pochodzenia: Balmorra
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność:
Tobb Jadak był republikańskim pilotem, żyjącym w czasach jej upadku. Przez jakiś czas był właścicielem frachtowca YT-1300 o nazwie Stellar Envoy.

Biografia

Czasy Republiki

Tobb Jadak był pilotem i walczył w bitwie o Coruscant, jednej z ostatniej potyczek wojny pomiędzy Republiką a Konfederacją Niezależnych Systemów. Jego statek został zestrzelony i Jadak trafił do kliniki na Coruscant, gdzie w śpiączce spędził sześćdziesiąt dwa lata, nie starzejąc się.

Powrót do życia

W roku 43 ABY Jadak przebudził się w klinice i zaraz postanowił odnaleźć swój statek, do którego był przywiązany. Przed zapadnięciem w śpiączkę dowiedział się bowiem, że jest on kluczem do skarbu mającego przywrócić honor Republice. Wyruszył na poszukiwania statku i przewinął się przez wiele portów galaktyki. W tym samym czasie rodzina Solo poszukiwała pierwszych właścicieli Stellar Envoy, znanego wówczas jako Millennium Falcon, od momentu, gdy znaleźli na pokładzie dziwny, stary przedmiot, którego nie mógł zidentyfikować nikt z ich znajomych, a wiedzieli, że jest na Sokole od dawna. Tobb Jadak szukał zaczynając od swoich następców, a rodzina Solo od poprzedników Landa Calrissiana, jako właściciela statku. Po pewnym czasie Jadak i Solo odnaleźli skarb. Okazało się, że to był falsyfikat, którego oryginał został skradziony. Tobb postanowił wraz z kilkoma towarzyszami odszukać prawdziwy skarb.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!