Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Vorowie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Vorsy (AMH1).jpg
Vorowie
Planeta macierzysta: Vortex
Język: vortexiański
Wzrost: 200 cm
Cechy charakterystyczne: skromne i zamknięte w sobie
Zdolności: umiejętność latania
Vorowie (l.p. Vor) – rasa skrzydlatych, podobnych do gadów mieszkańców planety Vortex.

Opis

Wygląd

Vorowie charakteryzują się szczupłymi ciałami i wydłużonymi głowami. Ręce i nogi łączy cienka skórzana błona. Są to istoty niezwykle o delikatnych, kruchych i pustych w środku kościach. Taka budowa ciała pozwala im nie tylko latać, ale również pomaga zachować równowagę podczas gwałtownych burz.

Charakter

Odznaczają się nieprzeciętną inteligencją, która przejawia się w zarówno w ich sztuce (min. Katedra Wiatrów), jak i w muzyce (każdy koncert jest dla nich niepowtarzalnym świętem).

Vorowie obydwu płci

Pomimo swojego kunsztu i zdolności są istotami wyjątkowo skromnymi. Na co dzień mieszkają w skromnych podziemnych domach, które na powierzchni przypominają kopce porośnięte trawą. Zawsze nadrzędnym celem jest dla nich zaspokojenie dobra ogółu, nawet za cenę dobra jednostki. Można by uznać, iż są pozbawione emocji, jednak w rzeczywistości doskonale zdają sobie z nich sprawę. Równie dobrze potrafią je ukrywać, a dokładniejszą ich analizą zajmują się dopiero później, w ciszy i skupieniu. Nawet największą katastrofę jaka dotknęła ich cywilizację, którą było zniszczenie Katedry Wiatrów i śmierć 358 swoich współbraci, przyjęli ze spokojem. Nie pałali chęcią zemsty, nie domagali się odszkodowań ani pomocy w odbudowie. Na kolejne koncerty zaprosili wielu przedstawicieli obcych światów. A w tym odpowiedzialnych za tragedię jaka ich dotknęła.

Ciekawostki

  • Vorowie chętnie dzielą się swoją muzyką z mieszkańcami innych planet zapraszając ich na koncerty, jednak rejestrowanie swojej muzyki uważają za świętokradztwo.
  • W 11 ABY przedstawicielem planety był Krini-shen.
  • W porze zimowej nie opuszczają swoich domostw (czyli nawet po kilkanaście miesięcy w roku).

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!