Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Wookieepedia

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Kenobi szablon.png
Młody Jedi, Darth Vader... zdradził i zabił twego ojca.

Ten artykuł wymaga aktualizacji.


To hasło wymaga uzupełnienia o informacje z niedawno opublikowanych źródeł lub wiadomości. W związku może być ono niekompletne oraz zawierać treści, które w świetle nowych informacji są uznawane za błędne.

Wookieepedia, the Star Wars Wiki, potocznie zwana po prostu Wookieepedią to tworzona przez fanów z całego świata anglojęzyczna encyklopedia Gwiezdnych wojen tworzona w oparciu o MediaWiki. Jej nazwa pochodzi od Wookieech, rasy zamieszkującej planetę Kashyyyk.

Logo Wookieepedii.

Wookiepedia była pierwszą encyklopedią Gwiezdnych wojen opartą na mechanizmie MediaWiki. Swoją działalność rozpoczęła 5 marca 2005 roku, założona przez Chada Barbry i Stevena Greenwooda. Obecnie jest to największa pod względem liczby artykułów encyklopedia o Gwiezdnych wojnach, ma ponad 107 645[1] artykułów. Siostrzanym projektem Wookieepedii jest między innymi polska Biblioteka Ossus.

Wśród innych wikii

Wookieepedia znajduje się na liście największych wikii na świecie. Ustępuje jedynie Marvel Database Project (117313 artykułów), Familypedii (148784 artykułów), Speedy deletion Wiki (209323 artykułów), Wikianswers (817527 artykułów) i największej na świecie Wiki pod względem artykułów - Lirycs, która posiada aż 2822410 artykułów.[1]

Galeria

Przypisy

  1. 1,0 1,1 Dane pochodzą z dnia 7 grudnia 2013 roku, z godziny 16:30. Obecnie mogą być już nieaktualne.

Linki zewnętrzne


Biblioteka Ossus - Jedipedia - Wookieepedia

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!