Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

X-Wing vs. TIE Fighter

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
250px-SW-Xwing-vs-TIEF.jpg
X-wing vs TIE Fighter
Producent: Totally Games
Data wydania: 1997
Gatunek: Symulator kosmiczny
Platformy: PC
Nośnik: 1 CDX-wing vs TIE Fighter to symulator kosmiczny wydany przez LucasArts.

Opis gry

X-wing vs TIE Fighter jest trzecią odsłoną symulatorów kosmicznych wydawanych przez LucasArts (poprzedniczki to: X-Wing oraz TIE Fighter). Gracz wciela się w imperialnego lub rebelianckiego pilota wojskowego. Pierwotna wersja gry nie posiadała fabuły. Do rozegrania były jedynie poszczególne misje. Gra była pierwszym symulatorem kosmicznym z serii Star Wars, która oferowała możliwość rozgrywki w sieci lokalnej bądź w internecie. Dopiero dodatek Balance of Power wprowadził między innymi fabułę do gry dodając po jednej kampanii dla Rebelii i Imperium (akcja toczy się w sektorze Elrood i Airam 3 lata po bitwie o Yavin). Do gry potrzebny jest joystick.

Dodatki

Gra posiada jeden dodatek:

  • Balance of Power – wprowadza do gry fabułę i kilka nowych statków kosmicznych, w tym grywalnych. Można grać w dwie kampanie - jedną po stronie Rebeliantów i jedną po stronie Imperium.

Historia gry

Gra została wydana w 1997 roku. W tym samym roku wydano dodatek – Balance of Power. W 1998 roku w X-Wing Collector Series wydano specjalną wersję demo pod tytułem Flight School. Ukazała się ona także w wydanym w 2000 roku X-Wing Trilogy (zestaw zawierał także X-Wing Alliance, TIE Fighter Collector's CD-ROM‎ oraz X-Wing Collector's CD-ROM.

Kampanie

Balance of Power:

Dostępne myśliwce


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!