Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Yakowie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji. W tym artykule należy: dopracować pod względem formy ogólnie wszystko i sprawdzić, czy nie jest zerżnięte słowo w słowo z tego przewodnika.

Yak
Yakowie wyglądają jak wysocy, potężnie zbudowani i budzący grozę ludzie. Są jednak cyborgami. Dzięki implantowanym mózgom są jedną z najinteligentniejszych ras we wszechświecie.

Historia

Yakowie byli kiedyś prymitywnymi istotami z planety, która sąsiadowała z Arkanią. Inteligentni Arkanianie użalili się jednak nad głupszymi sąsiadami i zaczęli im wszczepiać sztuczne mózgi. Yakowie bardzo dobrze przystosowali się do tej zmiany. Obecnie Yakowie są o wiele mądrzejsi, niż na to wyglądają. Rozmnażają się w podobny sposób jak większość ras człekokształtnych. Natychmiast po urodzeniu wszczepiają swoim dzieciom sztuczne mózgi, które rozwijają się wraz z nimi. Yakowie wyróżniają się przewrotnym poczuciem humoru. Uwielbiają oni płatać wymyślne figle i rzucać sarkastyczne uwagi, a w ciężkich chwilach stać ich na ironię.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!