Abyssini

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Przedstawiciel rasy Abyssinów.

Abyssini byli rasą jednookich humanoidów zamieszkującą planetę Byss w Zewnętrznych Rubieżach.

Charakterystyka

Abyssini byli osobniki o bardzo długich i umięśnionych kończynach, stosunkowo bogatym uzębieniu i ciemno-zielonym kolorze skóry.

Abyssini posiadali tylko jedno oko, którego konstrukcja, choć dzięki dwóm źrenicom pozwala na poprawne postrzeganie odległości, wykluczała postrzeganie na poziomie porównywalnym z większością ras. Abyssini posiadali także naturalną zdolność do regeneracji, poprzez zjadanie własnego ciała, dzięki której nawet najpoważniejsze obrażenia mogły zostać zaleczone w ciągu zaledwie kilku dni. Abyssini dożywali średnio około trzystu lat, a pod koniec życia tracili zdolność do regeneracji.

Kultura

Abyssini prowadzili wędrowny tryb życia, pustynną powierzchnię Byss przemierzali zorganizowani w plemiona liczące od 30 do 40 osobników. Kultura Abyssinów zdominowana była przez przemoc, do której zachęcały liczne rytuały (jeden z nielicznych wyjątków to Ja'Fai, rytuał godowy). Osobnicy, u których zanikła zdolność regeneracji, musieli udać się na dobrowolne wygnanie, by umrzeć na pustyni. W przeciwnym wypadku, zostawali rytualnie ukamienowany.

Abyssini posiadali podstawowe umiejętności konstrukcji prymitywnych narzędzi z ogólnie dostępnych materiałów. Nie interesowali się zaawansowaną technologią, mimo, iż za sprawą odwiedzających Byss kupców mieli okazję z nią obcować.

Przedstawicieli tej rasy nieczęsto byli widywani się poza Byss. Nielicznych osobników można było spotkać najczęściej jako niewolników, choć zdarzały się również przypadki Abyssinów zatrudnionych jako najemnicy, bądź ochroniarze.

Źródła

Zobacz przedstawicieli
rasy Abissinów.