Biblioteka Ossus:Konkurs II

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Oto przed Wami kolejny Ossusowy konkurs. Tym razem dotyczy on szczególnego działu Ossusa, czyli Słownika Ossus. Zasady są znowu bajecznie proste, ale o tym za chwilę...

Konkurs trwa do końca marca. Macie zatem 21 dni :), a każdy może zgłosić tyle propozycji ile tylko ma ochotę :)

Nagrody

Ponownie - dwa boostery do PocketModel TCG oraz komiks Dziedzic Imperium 2. Nagrodzimy dwa miejsca. Zwycięzca otrzyma booster i komiks, a wicezwycięzca - tylko booster.

Co trzeba zrobić?

Konkurs tym razem dotyczy słownika, a tam, jak zapewne wiecie, nie wszyscy mogą zamieszczać hasła. Zatem po prostu na osobnej stronie będącej podstroną waszych stron użytkowników (jak to zrobić napiszemy poniżej), każdy chętny może zamieszczać swoje propozycje nowych haseł w słowniku. Trzymać się trzeba przy tym wytycznych słownika, czyli, przede wszystkim nie koniecznie samemu proponować tłumaczenie, ale znajdować najlepsze wśród tych, jakie są już w Polsce stosowane. Więcej informacji znaleźć można

Co będzie oceniane?

Jury konkursu w składzie Archiwista:Sky, Archiwista:Shedao i Archiwista:NLoriel, Oceniać będzie poza ilością propozycji ich jakość - to znaczy poprawność tłumaczenia.

Jak zgłaszać propozycje?

Każdy z biorących udział powinien dla każdego hasła proponowanego przez siebie utworzyć podstronę w swojej stronie użytkownika. Tworzy się je przez dodanie po / nazwy strony. Zatem dla przykładu taką podstroną jest Archiwista:Yako/ciekawe pomysly (No ta akurat nie istnieje, ale myślę, że wiecie o co chodzi :) )

Dodane przez siebie hasła należy zlinkować poniżej, w sekcji "propozycje". Po prostu według schematu:

== Nick ==
#[[Archiwista:Yako/Millenium Falcon|Millenium Falcon]]

#[[Archiwista:Yako/Thermal detonator|Thermal detonator]] i tak dalej... 

Kwestie prawne

Po zakończeniu konkursu WSZYSTKIE (także te zgłoszone przez innych Archiwistów niż zwycięzcy) zaproponowane hasła, które przy niewielkiej korekcie będą nadawały się do publikacji zostaną przeniesione do Słownika.

Propozycje

Jaro

  • Hasła przeniesione do Słownika.

Peteer (Darth_petter)

  • Hasła przeniesione do Słownika.

Aved

  • Hasła przeniesione do Słownika

Wyniki

Nie ma co dłużej przeciągać. Przepraszamy za zwłokę, czekaliśmy z werdyktem zbyt długo i obiecujemy na następny raz poprawę.

Dziękujemy wszystkim (trzem :D) uczestnikom drugiego ossusowego konkursu. Konkurs cieszył się mniejszą popularnością niż byśmy chyba wszyscy chcieli, niemniej Peteer i Jaro włożyli w niego duży nakład pracy, dzięki czemu Słownik ossusowy ulegnie w najbliżzym czasie poszerzeniu o przeszło 160 nowych haseł. To dużo, i myślę że wszyscy zyskamy na tym przyroście.

Jury jednogłośnie zadecydowało, że zwycięzcą powinien zostać Peteer. Hasła obu panów były na wysokim poziomie, nie znaleźliśmy prawie wcale rzeczy do których moglibyśmy się przyczepić, jednak Peteer napisał ich więcej i były to hasła bardziej zróżnicowane. Drugie miejsce tym samym zajmuje Jaro, a trzecie Aved, który symbolicznie przybliżył nam odmianę tytułu Darth.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zabawę i liczymy na równie duży (albo i większy) wkład w następnym, trzecim konkursie. Peteer i Jaro - podajcie swoje adresy Yako, żeby otrzymać obiecane wcześniej nagrody.

Pozdrawiamy i, jak to mówią, do następnego.

Jury w składzie: NLoriel, Shedao i Sky.


Konkursy Biblioteki Ossus
[Pokaż/Ukryj]
I - II - III - IV - V - VI - Logo - VII - VIII - IX - X - Koszulki
XI - XII - XIII - XIV - XV - XVI