Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Boga

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Boga.jpg
Boga
Planeta pochodzenia: Utapau
Występowanie: Zapadliska Utapau
Przeciętna długość: 15 m
Kolor futra: Błękitny
Kolor łusek: ZielonyBoga to zwierzę gatunku varactyl, zamieszkującego planetę Utapau. Boga była czteronożnym, gadopodobnym stworzeniem z paszczą przypominającą dziób. Zielona skóra, pokryta łuskami ozdobiona była na głowie i na ogonie czymś w rodzaju fioletowych piór.

Boga była najszybszym i najbardziej posłusznym varactylem, jakiego mieli Utaiowie, przez co posłużyła Obi-Wanowi] za wierzchowca podczas pobytu Jedi na Utapau. Wybrał ją ponieważ wyczuł, że jest lojalna i oddana. Okazało się, że Boga świetnie się wspina po stromych skałach oraz szybko biega, stanowiąc tym samym wyzwanie nawet dla pojazdu Grievousa. Dzięki jej pomocy Obi-Wan był w stanie pokonać generała Separatystów.

Spadająca Boga.

Boga została trafiona strzałem z AT-TE, kiedy klony przeszły pod rozkazy Palpatine'a i wykonywały rozkaz 66. Spadła razem z jeźdźcem do jeziora. Obi-Wan się uratował, varactyl jednak nie miał tyle szczęścia.

Alternatywy

W wersji książkowej Zemsty Sithów Boga została zabita przez zmasowany ostrzał trzech plutonów z ciężką bronią, między innymi z granatami protonowymi i E-Webami. Varactyl zasłonił Obi-Wana swoim ciałem przed tym zmasowanym ostrzałem.

Ciekawostki

  • Nie wiadomo jakiej płci jest Boga. Obi-Wan wywnioskował, że jest płci żeńskiej na podstawie imienia.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!