Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Córka

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Daughter.jpg
Córka
Data i miejsce śmierci: Pomiędzy 22 a 19 BBY[1] Mortis
Miejsce pochodzenia: Planeta Abeloth[2]
Rasa: Władczyni Mocy[3]
Wzrost: 213 cm (forma ludzka)[3]
Kolor włosów: Turkusowy
Kolor oczu: Zielone
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Córka była córką Ojca i siostrą Syna. Należała do Jedynych, potężnych i nieśmiertelnych Władców Mocy i utożsamiana była z jasną stroną Mocy.

Biografia

Na planecie Abeloth

Według Thuruht, najstarszego roju Killików, pojawiła się ze swoją rodziną na nieznanej tropikalnej planecie przed 1000000 BBY. Po tym jak Syn napił się z Fontanny Siły, Córka wykąpała się w Sadzawce Wiedzy. Od tego momentu prowadzili ze sobą ciągły konflikt o władzę, na którym próbował zapanować Ojciec. W pewnym momencie na planecie pojawiła się Abeloth, która początkowo przyjęła rolę Służki. Udało jej się wprowadzić ład do rodziny i z biegiem czasu jej pozycja rosła, aż stała się Matką. Jednak była ona śmiertelna, co wywoływało w niej złość i gorycz. W końcu zaczęła tracić panowanie nad rodziną i rodzeństwo znowu pogrążyło się w walce. Korzystając z zamieszania Abeloth napiła się z Fontanny i wykąpała w Sadzawce. Po tym wydarzeniu Ojciec zadecydował o opuszczeniu planety razem z dziećmi i udaniu się na Mortis.

Walka z Abeloth

Po opuszczeniu rodzinnej planety, Syn i Córka postanowili połączyć siły, aby uwięzić Abeloth. Znani później jako Architekci, przekazali rojowi Thuruht swoją wiedzę oraz Moc i nakazali im zbudować stacje Centerpoint i Sinkhole oraz Otchłań, wewnątrz której uwięzili Matkę. Za każdym razem, gdy udało jej się uwolnić, rodzeństwo łączyło swe siły, aby nie dopuścić do zniszczenia cywilizacji, które oni budowali od tysiącleci.

Przybycie Wybrańca na Mortis

W okresie wojen klonów Ojciec zwabił na Mortis Anakina Skywalkera wraz z jego mistrzem i padawanem. To Córkę spotkali pierwszą po wylądowaniu na planecie i to ona miała ich zaprowadzić do Ojca. W czasie testu, któremu najstarszy członek rodziny poddał Anakina, Córka, będąc w formie gryfa, trzymała w swych szponach Obi-Wana. Po nieudanej próbie wydostania się z planety przez Jedi i zdradzie Syna zaprowadziła mistrza Jedi do jaskini, w której był ukryty specjalny, nasączony Mocą, sztylet, jedyną broń która może zabić Jedynego. Razem z Obi-wanem poszła do siedziby swego brata i wywiązał się miedzy nimi pojedynek, przerwany przez Ojca. Gdy Syn spróbował zabić Ojca sztyletem, Córka poświeciła się i zablokowała cios własnym ciałem, a resztę swych sił wykorzystała do uleczenia Ahsoki.

Zdolności

Jako jedna z Jedynych, Córka była bardzo potężna Mocą. Była w stanie zablokować i wchłonąć prawie każdy atak oraz miała zdolność leczenia. Nie starzała się, a zabić ją mógł jedynie nasączony Mocą sztylet. Ponadto była zmiennokształtną. W czasie wizyty Jedi na Mortisie przybierała postać młodej kobiety lub gryfa, natomiast Killikom ukazała się jako motyl.

Ciekawostki

Przypisy

  1. The Clone Wars.jpg  Altar of Mortis
  2. Przeznaczenie Jedi IX: Apokalipsa
  3. 3,0 3,1 Daughter w Encyclopedii (Link zapasowy na web.archive.org)

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!