Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Djinn Altis

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Djinn Altis
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Siwe
Przynależność:
Profesja: Mistrz Jedi
Djinn Altis był mistrzem Jedi z czasów schyłku Republiki. Przewodził sekcie altisiańskich Jedi, która nie przestrzegała zaleceń Najwyższej Rady Jedi, ale dalej służyła Republice. Uczniowie Altisa łączyli się w pary, a także posiadali kilkoro uczniów naraz. Głównym sporem Djinn z Ortodoksyjnym Zakonem Jedi było przede wszystkim przywiązanie. Kilkukrotnie próbował podjąć dyskusję z Wielkim Mistrzem Yodą na ten temat, wysyłając listy, lecz próby te spełzły na niczym. Drugą kwestią było łamanie kodeksu, biorąc więcej niż jednego ucznia naraz. Naruszenie tych dwóch postulatów spowodowało, że Djinn Altis zmuszony był opuścić Zakon.

Biografia

Wojny klonów

W czasie wojen klonów, przesiadując na pokładzie Wookiee Gunnera, frachtowca niosącego pomoc humanitarną w Zewnętrznych Rubieżach, odebrał sygnał z wezwaniem o pomoc z JanFathal od szpiega Republiki, Halleny Devis. Przybywając do tamtego układu planetarnego napotkał Levelera - krążownik Republiki pod dowództwem Gilada Pellaeona, który również odebrał sygnał od agentki. Łącząc siły z Anakinem Skywalkerem oraz jego padawanką Ahsoką Tano, którzy znajdowali się w chwili obecnej na Levelerze, Djinn oraz dwójka jego uczniów: Callista Ming i Geith Eris, a także oddział klonów (z kapitanem Rexem na czele), podjeli się misji ratunkowej. JanFathal było w chwili obecnej okupowane przez Separatystów.

Wybuchło tam powstanie mające na celu obalenie tamtejszego reżimu, który wspierał Republikę. Podczas misji doszło do starcia z siłami separatystów. Hallenę Davis udało się uratować, lecz problemem pozostawało wydostanie się z planety. W trakcie ucieczki natrafili na CR-20, transportowiec Separatystów, słabo strzeżony. Podstępem, udając staruszka, który szukał pomocy dla swojej rannej wnuczki, której rolę odegrała Ahsoka, Djinnowi udało się podejść bliżej, dzięki czemu bez większych problemów udało im się przejąć statek.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!