Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja:Duch Mocy/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Dawno nie grałem w Dark Forces, ale czy ten duch morgana to nie jest czasem hologram? --signstraznik.png Yako Dyskusja  20:23, 1 lis 2008 (CET)

Rzeczywiście obrazek wygląda na hologram, ale bez wątpienia w Jedi Outcast Morgan pojawił się w postaci ducha Mocy, gdy Kyle Katarn korzysta z potęgi Doliny Jedi Darth Novak 20:32, 1 lis 2008 (CET)

W Gwiezdnych Wojnach jest dość duża nieścisłość! Yoda wypowiada do Obi-Wana w Zemście Sithów słowa: " Ten co powrócił z czeluści Mocy odkrył ścieżkę do nieśmiertelności. Twój Stary Mistrz - Qui Gon". Jest to więc albo brak wiedzy Yody (w co raczej trudno uwierzyć) albo po prostu nie jest możliwe, aby wcześniej Jedi i Sithowie mogli się pojawiać w postaci Duchów Mocy (np. Exar Kun) co według autorów komiksów i książek wielokrotnie miało miejsce 21:00, 2 lutego 2010.

Zauważ, że Yoda nie wiedział o sztuce przekazywania swojej egzystencji w Moc. Dopiero gdy objawia mu się Qui Gon (w książce Zemsta Sithów) stary mistrz przyznaje, że nie znał tego aspektu Mocy i stwierdza, że Jinn jest większym mistrzem niż on sam. czy rozwiałem Twe wątpliwości ? ; >--Melethron 21:12, 2 lut 2010 (CET)
Być może w czasach Nowej Trylogii Stary Zakon Jedi był już tak skostniały i zapatrzony w tępe regułki, że zapomniał o wielkich osiągnięciach przodków? Takie historie się zdarzały - np. zapomniany aspekt Mocy - Jednocząca Moc. signstraznik.png Sky Dyskusja  23:27, 2 lut 2010 (CET)

XoXaan

Nie jestem do końca pewien czy postać z holokronu można uznać za ducha Mocy. signjedi.png Theed Dyskusja  18:39, 22 mar 2012 (CET)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!