Duch Mocy/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Luke objawia się Cade'owi Skywalkerowi.

Duch Mocy to widmo osoby, która osiągnęła tak wysokie zespolenie z Mocą, że mogła przenieść swoją jaźń do pola Mocy.

Dzięki temu zmarli mogli się objawiać żywym w celu pouczania, dawania rad, albo wręcz przeciwnie - zmarli Sithowie nawet po śmierci mogli poważnie szkodzić jasnej stronie Mocy. Przyjmuje się, że duch Mocy to manifestacja jednego z aspektów Mocy - jednoczącej Mocy.

Mroczni Jedi a Jedi

O ile Jedi będący po jasnej stronie Mocy wyglądali jak półprzezroczyste ciało emanujące lekką błękitną poświatą, to duchy użytkowników ciemnej strony Mocy przypominały raczej upiory. Jedi zwykle objawiali się w tej formie aby pomóc żywym - m.in. Obi-Wan Kenobi czy Luke Skywalker, natomiast Mroczni Jedi przyjmowali tę postać prawdopodobnie ze względu na swój egoizm - przywiązali się do swojej świadomości oraz ciała i pragnęli żyć. Przez to często można ich spotkać w miejscach gdzie umarli, bądź w innej osobie, przez taką postać opętaną.

Duchy Mocy

Ciekawostki

Przypisy

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
duchów.