Bane of the Sith

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Darth Bane na Dxun.

Bane of the Sith to opowiadanie napisane przez Kevina J. Andersona, dziejące się w 1000 BBY. Pierwotnie zostało zamieszczone w magazynie Star Wars Gamer 3, później ukazało się również na Star Wars Hyperspace.

Streszczenie

Mroczny Lord Sithów Darth Bane, po masakrze jego pobratymców na Ruusan, udał się na Dxun, księżyc Onderonu, gdzie miał nadzieję odnaleźć kolejny z holokronów Sithów. Nawiedzały go duchy jego zmarłych rywali: Qordisa i Kaana. Prowadzony przez tego drugiego, odnalazł grobowiec starożytnego Lorda Sithów: Freedona Nadda. Podczas lądowania, jego statek - Valcyn rozbił się. Bane przeżył, ale Valcyn został zniszczony bez nadziei na naprawę. Sith nie przejął się tym jednak. Podążył za widmem Lorda Kaana do świątyni Nadda, nie podejrzewając podstępu. Gdy tylko wkroczył do środka, zaatakowały go pasożytnicze orbaliski. W ogromnym cierpieniu jego organizm zespolił się z nimi. Od tej pory Bane miał na sobie niezniszczalny, naturalny pancerz chroniący go przed obrażeniami. Spędził kolejne dni na studiowaniu zdobytego dużym kosztem holocronu. W końcu zdecydował, że czas udać się na Onderon, do swojej nowej uczennicy - Darth Zannah. Ujarzmił jedną z latających onderońskich bestii i na jej grzbiecie wyruszył w dalszą podróż.

Główni bohaterowie

Ciekawostki

  • Istnieje polskie, fanowskie tłumaczenie tego E-booka, zamieszczone na Bastionie Polskich Fanów Star Wars. Autorem przekładu jest Wojciech "Quother" Bogucki.
  • Tytuł opowiadania odnosi się do imienia głównego bohatera, jest jednak równocześnie grą słów i oznacza dosłownie Zgubę..., czy też Zmorę Sithów.

Linki zewnętrzne


Opowiadania opublikowane w Star Wars Gamer
[Pokaż/Ukryj]