Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jokasta2.png
Obiekt, który nie jest u nas zarejestrowany, nie istnieje.

Ten artykuł zawiera treści niezgodne z porządkiem zarówno kanonu jak i Legend.


Opisane tu zagadnienia nie należą do kanonu, jak również stoją w sprzeczności z porządkiem wydarzeń z Legend (Expanded Universe).

Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

SWTFUUSE.JPG
The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition
Wydawca: LucasArts
Producent:
Data wydania:
  • 3 listopada 2009 (świat)
  • 6 listopada 2009 (Europa)
  • 27 listopada (Polska)
Gatunek: TPP
Ograniczenie wiekowe: 16
Platformy:
Nośnik:
  • 1 DVD
  • 1 BD
  • 1 UMD
  • 1 kartridżThe Force Unleashed: Ultimate Sith Edition to reedycja gry The Force Unleashed wydana w 2009 roku na platformy Xbox 360, PlayStation 3 i PC oraz Macintosh. Na tych dwóch ostatnich platformach gra ukazała się po raz pierwszy (wersja PC została przy tym spolszczona kinowo).

Podstawowa kampania nie została w żaden sposób zmieniona. TFU: USE zawiera jednak w sobie dodatki DLC, za które w podstawowej wersji trzeba było zapłacić, podobnie zresztą jak dwie misje dodatkowe. Na potrzeby projektu stworzono również zupełnie nową przygodę, dostępną tylko dla posiadaczy Ultimate Sith Edition, a przedstawiającą niekanoniczne wydarzenia, które miałyby miejsce w przypadku zakończenia gry po ciemnej stronie. Ponadto z gry zostały wycięte dwie misje z oryginalnego TFU: pierwsza i druga wizyta Galena w Świątyni Jedi na Coruscant.

Fabuła dodatków

Tatooine

W 0 ABY Imperator Palpatine wysyła Starkillera na Tatooine w celu odnalezienia R2-D2, który posiada dane dotyczące Gwiazdy Śmierci. Tak więc Starkiller, po wylądowaniu na planecie, przedziera się przez małe grupki Jawów, aby dotrzeć do droida. W pewnym momencie mroczny Jedi zauważa jednak, iż na drodze stanął mu piaskoczołg. Starkiller pokonuje przeszkodę, spychając ją Mocą w głęboką przepaść. Pokonując Tuskenów i Jawów, szpieg Imperium dociera do pałacu Jabby. W środku rozprawia się z kilkoma gamorreańskimi strażnikami. W końcu Jabba zaprzestaje walki ze Starkillerem i przyjmuje go. Zaraz po tym, jak droid-tłumacz Jabby zdradza położenie poszukiwanych droidów, gangster szybko otwiera zapadnię, wrzucając Starkillera do jaskini. Wkrótce wchodzi doń rankor Jabby. Po niedługiej walce mroczny Jedi zabija bestię i wychodzi z groty. Po przejściu korytarzy więziennych oraz zgniatarki śmieci, Starkiller przedostaje się na arenę, na której czyhają na niego trzej hackowani pogromcy. Mroczny Jedi niszczy ich, po czym przedostaje się do hangaru skifów. Tam spotyka się z Bobą Fettem, który chce odebrać nagrodę za głowę Galena, ten jednak przechwytuje Mocą jedną z rakiet łowcy głów i kieruje ją na Fetta, który zaraz ginie.

Gdy mroczny Jedi przedostaje się do Mos Eisley, stacza walkę z Benem Kenobim. Wygrywa, ale Ben ukazuje się ponownie jako duch Mocy. Starkiller spostrzega, że nie uda mu się zabić go mieczem świetlnym, więc skupia się na Mocy. W ostatecznym starciu mroczny Jedi razi ducha Bena błyskawicami, po czym duch Mocy ginie. Mimo to Galenowi nie udaje się zabrać droida do Imperatora. Luke Skywalker wraz z Hanem Solo i Chewbaccą odlatują z planety.

Hoth

W 2 ABY Starkiller przybywa na Hoth w celu zniszczenia bazy Rebeliantów. Postanawia wejść doń od strony podziemnych jaskiń. Tam zabija wiele wamp. Okazuje się jednak, że sklepienie zaczyna się walić z powodu AT-AT, które przechodzą nad powierzchnią. Admirał, który kieruje tymi machinami, zostaje uduszony. Starkillerowi udaje się obejść przeszkody i przedostać się do bazy. Po wszystkim dociera do centrum dowodzenia, gdzie mierzy się z Lukiem Skywalkerem i zabija go w ostatecznym pojedynku.

Świątynia Jedi na Coruscant

W nieznanym okresie czasu Galen Marek przybywa na Coruscant do Świątyni Jedi, by zabrać z niej Wielki Holokron. Chce też poznać tajemnice swego ojca. Przy wejściu do Świątyni Starkiller mierzy się z kilkoma szturmowcami. Otwiera Mocą drzwi świątynne, po czym udaje się do środka. Tam jednak spostrzega, że na drogę zawalił się posąg i uniemożliwia dotarcie na drugą stronę. Galen otwiera Mocą niewielkie drzwi, po czym udaje się w stronę posągu, chcąc go usunąć. Rozprawia się z kilkoma szturmowcami i pogromcami, aż w końcu dochodzi do balkonu, z którego niszczy posąg. Następnie Starkiller przechodzi na drugą stronę pomieszczenia, jednak wpierw musi skonfrontować się z aktywnymi jeszcze droidami ćwiczebnymi. Marek pokonuje je i przedostaje się na inny balkon, leżący naprzeciwko tego, na którym stał poprzednio. Za pomocą Mocy buduje most, a następnie zawraca do głównego korytarza i przechodzi na drugą stronę. W niewielkiej komnacie ukazuje mu się duch ojca i mówi, że Galen ma przejść próbę. Pierwszą jest skupienie się na Mocy. Druga dotyczy równowagi i zwinności: Starkiller ma przedostać się na drugą stronę przepaści, przeskakując z walących się półek. Trzecią próbą jest pogoda ducha i wyrzeczenie się nienawiści: Galen stacza walkę z łowcą Sithów i zabija go, tym samym nie przechodząc próby. Po tym duch ojca znika, a Galen Marek odlatuje z planety.

Recenzje

Polska okładka wersji PC.


The Force Unleashed
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!