Gamorreanie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Gamorreanie
Planeta macierzysta: Gamorr
Wzrost: 170 cm
Kolor skóry: Zielona
Gamorreanie to rasa pochodząca z planety Gamorr.

Charakterystyka

Mieli około 170 cm wzrostu. Byli brutalni i mało inteligentni. Stanowili doskonałą siłę roboczą i nadawali się idealnie do roli ochroniarzy - osiłków. Posiadali zielony kolor skóry, dwie niewielkie rogi, ryje pełne kłów, słabe oczy. Byli barczyści, niezwykle silni i bardzo szybko się denerwowali, co nieustannie było przyczyną bójek. Rozumieli większość języków, ale wspólnym posługują się z trudem, z uwagi na budowę krtani.

Kontyngent gamorreańskich strażników chronił pałacu Jabby. Żyli w plemionach, którym przewodziły samice, noszące tytuł matron. Samice też zajmowały się pracą na roli, myślistwem, wytwarzaniem dóbr i interesami. Samce poświęcały cały swój czas czterem czynnościom: walce, piciu, spaniu i kopulacji, przy czym pierwsze było zdecydowanie ulubioną. Doskonale władali bronią sieczną. Gorzej było z miotaną, a strzelcami byli wręcz fatalnymi. Mimo iż znali nowoczesną broń, jak na przykład blastery, nie używali jej do walk na ojczystej planecie. Cała historia tej rasy to praktycznie jedna nieprzerwana wojna. Bili się od wczesnej wiosny do późnej jesieni, najczęściej w lokalnych, międzyplemiennych konfliktach, których cel wyznaczali na początku sezonu matrony. Przez zimę leczyli rany, aby na wiosnę zacząć kolejną walkę. Ich ulubioną bronią był arg'garok.

Historia

Planetę odkryli handlarze, tracąc przy okazji siedem statków. Wysłali później silnie uzbrojone jednostki, w efekcie czego Gamorreanie stali się niewolnikami. Niektórym udało się znaleźć pracę na wolnym rynku, najczęściej jako ochroniarze, najemnicy, zawodowi żołnierze czy łowcy nagród. Nie wszyscy, którzy ich zatrudniali, wiedzieli jednak, że honorują oni tylko umowy przypieczętowane krwią – chyba, że ten, dla którego mieli oni pracować, pokonałby ich w walce wręcz.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Gamorrean.
Zobacz przedstawicieli
rasy Gamorrean.