Wampa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Przeglądasz kanoniczną wersję tego artykułu.
Przejdź do legendarnej wersji tego artykułu.


Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Wampa
Planeta pochodzenia: Hoth
Występowanie: Hoth
Środowisko: Lodowe
Kolor futra: Białe
Kolor oczu: BrązoweWampy to mięsożerne zwierzęta zamieszkujące planetę Hoth. Mieszkały one w niewielkich jaskiniach, które uważały za swój dom. Miały białe futro i brązowe oczy.

Historia

W roku 3 ABY, gdy Sojusz Rebeliantów stacjonował na Hoth, księżniczka Leia i R2-D2 szukali Chewiego. Poszli za jego donośnym krzykiem. Doszli do jaskini gdzie znajdował się zgubiony Wookiee, był on trzymany przez śpiącą Wampę. Wydostał się spod chwytu, lecz obudził śpiącą bestię. Wampa ich zaatakowała a Leia rozkazała droidowi i Chewiemu naprawić znajdujące się nieopodal drzwi. Gdy drzwi były gotowe księżniczka przebiegła przez nie, a Wampa za nią, lecz zostały zamknięte przez R2 i Wampa nie stanowiła już zagrożenia.

W tym samym roku podczas zwiadu Luke Skywalker został zaatakowany przez tą istotę. Ta porwała go do jaskini a następnie powiesiła do góry nogami. Gdy Luke zdołał się ocknąć, wampa jadła mięso jego tauntauna. Mężczyzna próbował przyciągnąć do siebie miecz świetlny, który leżał pod nim. Gdy mu się to udało, odciął lód przywierający do do sufitu jaskini. W tym czasie zaatakowała go wampa, której odciął rękę i uciekł z jej jaskini.

Źródła