Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Kento Marek

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Kento Marek.jpg
Kento Marek
Data i miejsce śmierci: 18 BBY, Kashyyyk
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Ciemne[1]
Przynależność:
Kento Marek był Jedi żyjącym w czasach ery upadku Republiki i Imperium. Ojciec Galena, znanego pod pseudonimem "Starkiller".

Biografia

Na kilka lat przed wojnami klonów poślubił Jedi Mallie Marek, z którą miał syna Galena. Jeszcze w trakcie konfliktu zdecydował się opuścić Zakon. Przebrał się z żoną za lekarzy i uciekł na Zewnętrzne Rubieże by wychować Galena daleko od wojny. Gdy zaś wydany został rozkaz 66, Kento i Mallie osiedlili się na rodzinnej planecie Wookieech: Kashyyyku. Jeszcze przed śmiercią skonstruował robota, w którym walczył z Vaderem w 2 BBY i został zniszczony przez Starkillera.

Udało mu się przeżyć rozkaz 66. Jednak Darth Vader odnalazł go w 18 BBY na Kashyyyku. Gdy lord Sithów miał zadać ostateczny cios, Galen, syn Kenta wyrwał mu Mocą miecz świetlny. Kento kazał uciekać synowi, lecz wtedy został uduszony. Potem do domu Marka wpadł oddział szturmowców, który, chciał zabić Galena, Vader jednak powstrzymał ich, po czym wziął chłopaka na ucznia. Kento mówił w Mocy Galenowi, że nie jest za późno, by nawrócić się na jasną stronę.

Po tym jak Starkiller odnalazł generała Kotę udał się do świątyni Jedi na Coruscant. Tam stoczył pojedynek z duchem swego ojca. Dopiero po zadaniu ostatecznego ciosu, ten ujawnił mu, że jest jego ojcem.

Ciekawostki

  • W wersji The Force Unleashed na PSP w trybie force unleashed i multiplayer Kento ma na nazwisko Nion.
  • Kento posługiwał się niebieskim mieczem świetlnym, który potem odziedziczył jego syn.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!