Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.


Dyskusja Archiwisty:Chip i Dale

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Chip i Dale!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Darth Plagueis the Wise

Tłumaczenia odcinków

Yo. Dodałeś dzisiaj kilka polskicb tytułów. Skąd je wziąłeś? To oficjalne otwarcie jakiś fanowskich stron?signstraznik.png Totus Dyskusja  10:46, 27 wrz 2021 (CEST)

Listy zrodel

Cześć. Nie dodajemy do listy źródeł pozycji, z których nie ma żadnych informacji w haśle. Pozdr. signstraznik.png Totus Dyskusja  13:04, 27 wrz 2021 (CEST)

Stub

Yo. Różnica między zalążkiem a artykułem do poszerzenia jest dosyc plynna i wymaga trochę doświadczenia żeby ja wyłapać. Proszę abyś tego nie zmieniał, póki nie nabierzesz wprawy.signstraznik.png Totus Dyskusja  13:32, 27 wrz 2021 (CEST)

Podbijam. Po prostu nie wprowadzaj tych zmian. --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:28, 11 paź 2021 (CEST)

Przenosiny na legendy.

Osoby początkujące najpierw muszą napisać wersję kanoniczną (np. Jako nazwa artykulu/kanon). Dopiero potem przenosimy. Zbyt dużo razy nacielismy się na sytuację, gdy kogoś takie hasło przerosło i tylko było dużo sprzątania. Pozdt signstraznik.png Totus Dyskusja  13:35, 27 wrz 2021 (CEST)

Dodawanie infoboksów

Czołem. Pamiętaj, że wszystkie informacje w hasłach muszą zostać podparte źródłami. W dodanych przez ciebie ostatnio infoboksach pojawiło się pełno informacji, które nie pochodzą z odcinków wojen klonów. Proszę o uzupełnienie źródeł i przypisów do informacji w infoboksach. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  13:59, 28 wrz 2021 (CEST)

Blokada za spam

Czy naprawdę muszę to pisać? Które to już twoje konto, która blokada za spam głupimi edycjami? Za oznaczanie stron do przeniesienia pod /Legendy bez utworzenia najpierw hasła kanonicznego zawsze będziesz wyłapywać blokady. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:33, 30 wrz 2021 (CEST)

Tłumaczenia odcinków

Yo. Skąd wziąłeś tłumaczenia tytulow odcinków rebeliantów? Przypominam, że korzystamy jedynie z oficjalnych tłumaczeń.signstraznik.png Totus Dyskusja  16:55, 8 paź 2021 (CEST)

Disney xd nie podawał nigdy tłumaczeń jak wychodziły odcinki rebeliantów. Mógłbym w takim razie prosić o jakiś link?signstraznik.png Totus Dyskusja  17:12, 8 paź 2021 (CEST)

Kategoryzacja plików

Witam piszę w sprawie kategoryzacji plików proszę korzystaj z kategorii ogólnych a nie twórz dla każdej planety osobnej kategorii. Pamiętaj większość kategorii jest w liczbie mnogiej np. Planety. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  15:57, 11 paź 2021 (CEST)

Przenosiny na legendy.

Yo. Nie będziemy nic przenosić, jeśli nie powstanie jednocześnie strona kanoniczną. /Legendy występuje jedynie wtedy gdy są dwie wersje danej strony pod taka sama nazwa. Więc nie ma co pisać o tym dwoma poszczególnych dyskusjach. Pozdr. Za 20 min zdejmę blokadę żeby się upewnić, że to przeczytaszsignstraznik.png Totus Dyskusja  20:22, 11 paź 2021 (CEST)

Nie zakładaj dyskusji bez stron

Yo, temat mówi wszystko. A co do Twojego pytania - Morai to najlepiej chyba Szablon:Postać. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:41, 12 paź 2021 (CEST)

Ostrzeżenie

Witaj, jeszcze nie ustaliliśmy co z Tobą zrobimy, ale jedno wiedz na pewno. Nie będziemy tolerować nigdy dwóch rzeczy w kierunku innych użytkowników, a już w szczególności administracji - chamstwa i pogróżek. Nie wiem kto Ci naopowiadał bzdur o policji i sądach, ale jako administracja możemy banować kogo tylko chcemy i za co tylko chcemy. Miej świadomość, że twoja ostatnia wiadomość do Melethrona przekroczyła wszystkie możliwe granice, na jakie mógłby sobie pozwolić użytkownik dowolnej strony internetowej. A już zwłaszcza taki, który ma z poszanowaniu to, że już wielokrotnie został permanentnego bana na konto (a do czego się przyznałeś) i tylko przez dziurawy system w ogóle tutaj jeszcze jest. Za każdym razem dawaliśmy Ci szansę, ale tym razem chyba zaczniemy banować z marszu jak tylko będziemy mieli podejrzenie, że to Twoje kolejne konto. Pozdrawiam, --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:48, 13 paź 2021 (CEST)

Hamuj się z językiem, bo naprawdę tracę cierpliwość. Nie "zrób coś z czymś" a "czy możesz coś zrobić z czymś".--signstraznik.png Totus Dyskusja  12:13, 14 paź 2021 (CEST)

Źródła

Nie wiem, czy masz pamięć złotej rybki, czy robisz to celowo, aby mnie zirytować. Nim wstawisz jakikolwiek szablon interwencyjny zapoznaj się najpierw opisem. Szablonu źródła nie wstawiamy, gdy hasło jest niepełne (i przez to nie ma wszystkich wystąpień podanych w sekcji źródła), a kiedy ktoś napisał jakąś informację i nie dodał pozycji z jakiej taka pochodzi w sekcji źródła. Co z resztą bardzo często sam robisz, a potem ja albo wstawiam szablon Src, ale po prostu wycofuję edycję. --signstraznik.png Totus Dyskusja  16:52, 13 paź 2021 (CEST)

Mimo powyższej wiadomości, dalej dodajesz wszędzie szablon źródła. Do zobaczenia za miesiąc.--signstraznik.png Totus Dyskusja  12:23, 14 paź 2021 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!