Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Dyskusja Archiwisty:Mikebacca

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Mikebacca!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Yako

Uwagi

Kiedy tworzysz nowe hasło postaraj się je rozbudować na tyle, na ile jesteś w stanie. Zdaje się, że o tej postaci było tylko w 1 książce, więc jeśli ją posiadasz, możesz napisać coś więcej. Twoje hasło Kajin Savaros niestety prawdopodobnie zostanie usunięte, gdyż jest bardzo ubogie (raptem jedno zdanie), więc gdyby ktoś chciał rozbudować, to i tak musi napisać od zera. Proponuję byś najpierw wyszukał i wynotował w notatniku czy gdzieś wszystkie informacje, a dopiero potem napisał artykuł. Mam nadzieję, że weźmiesz sobie te uwagi do serca i nie stracisz ochoty do działania na Ossusie. W między czasie możesz także zapoznać się ze stronami pomocy zawartymi na początku Twojej dyskusji - na pewno Ci pomogą w pisaniu i uniknięciu wielu błędów. Życzę miłej pracy--Mario 14:06, 7 lis 2009 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!