Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja Archiwisty:XYuri

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj XYuri!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, XYuri

A nie raczej Mandalorianina? :)--Potls 14:36, 6 gru 2007 (CET)

Fakt.. xP XYuri 15:20, 6 gru 2007 (CET)

Boba Fett

Na Ossusie używamy języka polskiego, więc mam prośbę abyś używał polskich znaków. Przejrzyj ten tekst co dodałeś, bo w kilku miejscach mam wrażenie, że zdania są urwane w połowie. signstraznik.png DantE Dyskusja  14:51, 1 sty 2008 (CET)

RE=

Przepraszam. Zapomniałem, jak to się dokładnie robi. --Jaro 23:21, 1 wrz 2010 (CEST)

Artykuły

Hej, mam prośbę - zmień szablony WEdycji w tych 13 artykułach na swoje nazwisko - teraz wygląda to tak, jak ja bym nic nie robił... Fakt, już nie zajmuję się tą sprawą, ale obaj wiemy, dlaczego. :-) Zależy mi na opinii, więc aktualny stan rzeczy jest dla mnie niewygodny... Cóż, z góry dzięki :) Bartosz Bednarek 20:20, 30 cze 2012 (CEST)

Guide to Warfare

Hmm, faktycznie, na Wookiee też jest wersja okładki z The. Widocznie coś zmienili, wersja bez the jest ze stycznia ubiegłego roku. Dzięki za info ;)--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:07, 31 lip 2012 (CEST)

Prośba

Hej, mógłbyś tu zajrzeć? Bartosz Bednarek 20:06, 2 wrz 2012 (CEST)

Najnowsze edycje

Genialna robota! Bardzo się cieszę, że przekazałem Ci możliwość edytowania tych haseł. Sam bym tego lepiej nie zrobił! Gratulacje! Bartosz Bednarek 18:08, 9 mar 2013 (CET)

Ja mam tylko jedną uwagę, przy ładowaniu grafik do bazy staraj się dodawać więcej kategorii. Szczególnie te dotyczące źródeł skąd pochodzą i ich autora.--Adakus 23:01, 10 mar 2013 (CET)

MandalMotors.svg

Niezależnie od tego w czym był problem z grafiką .svg, to skasowałem ją i przesłałem nową w formacie .png. Pozdrawiam ;) signjedi.png Theed Dyskusja  16:02, 12 cze 2013 (CEST)

Organizacje Mandalorian

Trochę edytowałem twoje hasła, dodając ich do kategorii wg. organizacji. Mam nadzieję że nie masz nic przeciwko. Na dodatek proponowałbym ci dodanie haseł dotyczących postaci do kategorii wg. przynależności do danej grupy. Ja nie jestem tak obeznany w tej tematyce, więc mógłbym pomieszać któreś postacie. Dodatkowo w infoboxie zalecałbym tworzenie drzewek tak jak to zrobiłem w haśle Spar czy Fenn Shysa. Po prostu ładniej się to prezentuje i wiadomo do jakiej grupy postać należała.--Adakus 18:30, 14 cze 2013 (CEST)

Mando

Hej. Przejrzenie wszystkich haseł zajmie mi trochę czasu, dlatego na razie zajmuję się przede wszystkim tym, co najbardziej rzuca się w oczy i na to muszę zwrócić uwagę. Chodzi przede wszystkim o niespójne nazewnictwo haseł - w artykułach utworzonych kilka dni temu linkujesz np. "Mandaloriańskich Rycerzy kogoś tam", natomiast nowe hasło ma nazwę "Mandaloriańscy rycerze [...]". Niby to jedna literka i przy olbrzymiej ilości haseł, jakie tworzysz może to umykać, jednak potem robi się trochę zamieszania z linkami, bo nie wiadomo, które hasła faktycznie nie istnieją, a które jednak są, tylko pod odrobinę inną nazwą. Nazwy zwierząt (np. mitozaur) piszemy małymi literami. Ostatnia kwestia to szyk nazwy - jeżeli wszystkie hasła mają postać "Mandaloriańskie coś", to trzymajmy się tej wersji, bo czasem jakieś pojedyncze hasła stają się "Czymś mandaloriańskim". O ile poprawianie drobiazgów w hasłach to nie problem, o tyle w przypadku nazewnictwa prosiłbym o jak największą spójność, bo potem trochę ciężko to ogarnąć ;)--signstraznik.png Mario Dyskusja  11:40, 21 lis 2013 (CET)

Nowe artykuły

Cześć! Genialna robota! Widzę, że ostatnio nie próżnowałeś... Mam tylko małą prośbę odnośnie tych artykułów, które dotyczą wydarzeń wojen klonów: dodaj infoboxy. Dzięki nim artykuły są bardziej estetyczne i przyjemniej się je czyta. Pozdrawiam Bartosz Bednarek 18:24, 19 gru 2013 (CET)

Ja też gratuluję weny twórczej. Aczkolwiek mam 2 uwagi (może to trochę dziwne żebym "zwracał uwage" Jedi, ale trudno). Jak piszesz artykuły o pojedynkach to dodawaj odpowiednią kategorię. No i druga sprawa: jak je już piszesz, musisz zastanowić się chwilę nad nazwą. Nazwa powinna być taka: Pojedynek/Pojedynki (w przypadku kilku walk) na/w (np. gdy planeta nie jest znana) [miejsce]. Przejrzyj tą katehorie i... WESOŁYCH ŚWIĄT! :) The Emperor of the Galaxy 20:56, 19 gru 2013 (CET)

Pojedynki

Mówiłeś, że nie zamierzasz na razie pisać kolejnych pojedynków. Ale jakby co, to jest to chyba najlepszy temat na nowe artykuły (możesz zobaczyć)! A co do naszej ostatniej dyskusji, to napisałem już o tym na facebooku. To jest chyba najlepszy sposób, żeby na szybko poznać opinię innych fanów SW. Zachęcam do dołączenia. A skoro już piszę o facebooku, to co powiałbyś o tym? The Emperor of the Galaxy 16:17, 20 gru 2013 (CET)

Portal

Jeśli jesteś zainteresowany, to odblokowałem szablony na portalu o Mandalorianach, żeby można było uzupełnić je o nowe hasła, bo w tej chwili są dosyć szczątkowe ;)--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:57, 23 gru 2013 (CET)

Re

Dzięki :D Jutro się tym zajmę... Bartosz Bednarek (dyskusja) 21:25, 5 maj 2014 (UTC)

Pytanie

Mam takie jedno pytanie: czy interwiki w artykule o The Bounty Hunter Code: From the Files of Boba Fett są napewno dobre (Jedi Path)? Pytam, bo już raz znalazłem mały błąd ;). Pozdrawiam, The Emperor of the Galaxy 09:39, 9 lip 2014 (UTC)

Re:Pytanie

Ta druga opcja, z rozpędu poprawiłem przed sprawdzeniem, sądziłem, że przez pomyłkę jest już podlinkowana odmiana (tzn. myślałem, że domyślna forma to "Irmen"). Już poprawiam :P--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:01, 4 gru 2014 (UTC)

Sabine

Hej, czy wciąż masz w planach zajęcie się hasłem o Sabine? Pytam, bo oznaczyłeś je szablonem i chcę się upewnić czy wciąż jest aktualny :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:30, 21 sie 2015 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!