Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Epizod XIII: Ostateczna próba

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Stacy.png
Luke, Leia, Chewie... Stacy?

Wydarzenia nieoficjalne.


To hasło dotyczy fanfilmu, czyli przejawu twórczości fanów. Opisane tu zagadnienia są niekanoniczne.

Gwiezdne wojny - Epizod XIII: Ostateczna próba to półgodzinny fanfilm nakręcony w 2000 roku przez grupę fanów z Trójmiasta, którzy nazwali się TEAME13. Film przedstawia losy czterech młodych adeptów Jedi, którzy mają przejść Ostateczną Próbę, aby zostać rycerzami Jedi. Jednakże próba jest najeżona trudnościami, których nie przewidzieli nawet mistrzowie.

Film był dostępny na stronie TEAME13, która już nie istnieje, jednak został w kilku częściach opublikowany w serwisie YouTube.

Film wzbudzał zainteresowanie ze względu na skalę projektu. Produkcja miała patronat między innymi Dziennika Bałtyckiego.

Streszczenie

Odlot z Coruscant.

Na Nar Shaddaa ląduje transportowiec. Kontrola jak zwykle nie wykrywa kontrabandy. W między czasie przez miasto pędzi młody Hutt, próbując zdążyć przed odlotem grupy, wykonującej tajną misję dla Kartelu Huttów, a czterej młodzi adepci Mocy odlatują z Coruscant na nieznaną planetę. Na miejscu mistrz Suur w postaci holograficznego przekazu informuje ich, że Ostateczna Próba już się zaczęła, nie precyzując jednak na czym polega. Czwórka adeptów zamierza dotrzeć do najbliższej osady, rozpoczyna więc marsz.

W nocy Galiana Reims wyczuwa, że cztery osoby ogłuszają i zabierają Trama Gontara i Kataraiana Astetalinę. Nie podejmuje jednak żadnych działań, jako że napastnicy mają przewagę liczebną. Nazajutrz wraz z Ur Al-Amtem wyruszają ich śladem. Napastnicy to czterech Mrocznych Jedi - Hav, Pitt, Jacen i Reah. Trzymają dwójkę adeptów w twierdzy pośród morza. Sprawdzają co dzieje się z pozostałą dwójką i przesyłają wiadomość na Coruscant o powodzeniu misji.

Walka Trama i Pitta na miecze świetlne.

Tymczasem Galiana i Ur docierają do twierdzy, napotykają dwóch mrocznych Jedi i toczą z nimi pojedynek na miecze świetlne. Wygrywają, jednak Ur zostaje zraniony, a jeden z mrocznych Jedi uruchamia autodestrukcję. Kataraianowi i Tramowi udaje się uwolnić i także toczą pojedynek z drugą dwójką mrocznych Jedi, ginie jednak Kataraian, a jego ciało znika. Połączony z Mocą ostrzega Trama samozniszczeniu. Galianie i Urowi udaje się znaleźć pojazd, uciekają więc zabierając jeszcze Trama. Eksplozja przyciąga jednak uwagę Gabbora - Hutta, który przyleciał tu z Nar Shadaa z misją. Trafi pojazd wiązką elektromagnetyczną, a pasażerów umieszcza w przedziale dla niewolników.

Jedi wydostają się z celi, ale pojazd właśnie zostaje zaatakowany przez Gorana - wroga Gabbora. Siadają więc do działek i eliminują zagrożenie. Każą Huttowi obrać kurs na Coruscant. Zanim udaje im się dokonać skoku w nadprzestrzeń, wyłania się imperialny okręt, a statek Gabbora zostaje ściągnięty. Na lądowisku czeka Mistrz Suur i oznajmia, że ich próba dopiero się zaczyna, po czym wybucha obłąkańczym śmiechem.

Linki zewnętrzne


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!