Uwaga: problem techniczny, polegający na braku możliwości edycji przez nowych użytkowników został rozwiązany. Jeżeli doświadczyłeś/aś braku możliwości edycji mimo posiadania konta, potwierdź adres e-mail na tej stronie.
Generator zasilania w Iziz był głównym źródeł energii położonym w stolicy Onderonu, Iziz. Stanowił serce sieci energetycznej. W czasie okupacji planety przez siły Separatystów został użyty do zasilania wszystkich lokalnych baz wojskowych oraz ładowania rozsianych po powierzchni droidów bojowych. W roku 20 BBY stał się celem miejscowych rebeliantów, którzy postanowili zaatakować i zniszczyć generator, aby pokazać mieszkańcom swoje możliwości i przekonać do siebie opinię publiczną. Używając przejętego AAT wysadzili bramę budynku i oddali strzał w kierunku generatora, który doprowadził do wybuchu i przerwania zasilania w całej okolicy. W konsekwencji hrabiaDooku zdecydował się wysłać na miejsce Kalaniego, aby wsparł królaSanjaya Rasha w walce z rebeliantami.