Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Maldo Kreis

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Maldo Kreis.png
Maldo Kreis
Astrografia
Region: Zewnętrzne Rubieże[1]
Sektor: Arkanis
Geografia
Typ: Skalista[2]
Atmosfera: Tlenowa[2]
Klimat: Polarny[2]
Dominujący krajobraz:
  • Równiny[2]
  • Oceany
Ważne miejsca: Kantyna[2]
Społeczeństwo i inne
Języki:
Maldo Kreis było lodową planetą położoną na obrzeżach galaktyki. Na niej w roku 9 ABY Din Djarin schwytał mythrolskiego przestępcę. Jakiś czas potem Djarin wrócił tam, uciekając przed X-wingami Nowej Republiki.

Historia

W 9 ABY na planecie zjawił się mandaloriański łowca nagród Din Djarin w celu schwytania mythrolskiego przestępcy, na którego dostał zlecenie. Udał się on do kantyny, gdzie pokonał kilku bandytów grożących jego celowi, po czym zabrał go i ruszył na swój statek. W czasie drogi Mythrol wiele razy próbował zagadać Djarina, jednak jego wysiłki szły na marne. Gdy mieli odlatywać statku uczepił się Ravinak, jednak Mandalorianin przepędził go za pomocą wiązki energetycznej, po czym opuścił planetę.[2]

Jakiś czas później, gdy Djarin przewoził nieopodal planety pewną kobietę, zainteresowały się nim dwa x-wingi Nowej Republiki. Po krótkiej rozmowie mężczyzna zaczął uciekać w stronę lodowego globu, a dwa myśliwce zaczęły go gonić. Po krótkim pościgu kanonierka Mando rozbiła się w lodowej grocie, a przeciwnicy stracili ją z oczu. Din nakłoniony przez kobietę niechętnie wziął się za naprawę pojazdu, a podczas pracy zauważył, że ta oddaliła się wgłąb lodowych jaskiń. Ruszył jej śladem i doszedł do gorącego źródła, w którym żaba i jej skrzek zażywały kąpieli. Kazał jej wracać na Razor Cresta, jednak wtedy otoczyły ich przebudzone przez dzieciaka pająki. Dwójka rzuciła się do ucieczki i udało jej się zabarykadować w kabinie statku. Odlot uniemożliwił im jednak największy z pająków, który po chwili zaczął dostawać się do kabiny. Stworzenia jednak zostały wybite przez dwóch pilotów Republiki, którzy odnaleźli wrak i pomogli jego pasażerom. Po odbyciu rozmowy z żołnierzami Din uszczelnił właz do kabiny i dwójka opuściła planetę.

Przypisy

Źródła