Migs Mayfeld

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Migs Mayfeld
Rasa: Człowiek
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasna
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Profesja:
Migs Mayfeld był snajperem Imperium Galaktycznego. Po jego upadku został najemnikiem.

Biografia

W czasach panowania Imperium Galaktycznego, Migs był snajperem w imperialnej armii. Podczas swojej kariery, walczył między innymi na Burnin Konn, pod wodzą Valina Hessa.[1]

W 9 ABY Mayfeld został zwerbowany przez Ranzara Malka do grupy mającej na celu odbicie Twi'leka Qina z rąk Nowej Republiki. Na pokładzie Razor Cresta, wraz z innymi najemnikami dostał się do statku transportującego więźniów Nowej Republiki. Prowadzeni przez droida Q9-0, udali się w stronę centrum dowodzenia. Po drodze natknęli się na grupę droidów patrolujących pokład, z którymi szybko rozprawił się Din Djarin, należący do grupy. Wkrótce dotarli do celu. Tam znajdował się jednak żołnierz. Wywiązała się sprzeczka pomiędzy Mayfeldem i Djarinem, gdyż ten drugi nie chciał zabijać żołnierza, lecz w międzyczasie zrobiła to Xi'an i dowiedziała się, gdzie znajduje się Qin. Wszyscy razem udali się do celi 221. Gdy Twi'lek wyszedł, pozostali zamknęli Mandalorianina w celi i postanowili opuścić statek, pozostawiając go na pewną śmierć. Din jednak się wydostał i udał do centrum dowodzenia, skąd zaczął zamykać korytarze, którymi szli pozostali. Qin i Mayfeld zostali oddzieleni od Xi'an i Burga. Qin kazał pozostałym, w tym Mayfeldowi, zabić Mandalorianina, lecz ten złapał całą trójkę i uwięził w celi. Niedługo później Nowa Republika postawiła ich przed sądem. Migs skazany został na 50 lat w kolonii karnej.

Ponowne spotkanie z Dinem Djarinem

Jakiś czas później Mayfeld został zwolniony z więzienia przez szeryf Nowej Republiki - Carasynthię Dune - i zwerbowany przez Dina Djarina do pomocy w namierzeniu krążownika moffa Gideona, który porwał podopiecznego Mandalorianina. Cara i Din zabrali go na pokładzie Slave'a I - statku Boby Fetta. Migs początkowo nie był chętny do udziału w misji, jednak Cara przekonała go mówiąc, że uczynek ten zostanie wzięty pod uwagę w jego dalszym postępowaniu karnym. Mayfeld oznajmił, iż do zlokalizowania krążownika potrzebuje wewnętrznego terminala, w imperialnej rafinerii, na planecie Morak, gdzie postanowili się udać. W czasie lotu Boba zrobił skan planety i przedstawił na mapie rafinerię, do której mieli się udać oraz oznajmił, iż jest tam gromadzone wyjątkowo niestabilne paliwo - rhydonium.

Misja na Moraku

Mayfeld celuje do ładunków rhydonium.

Po dotarciu na planetę Din postanowił przejąć jeden z transportowców rhydonium i przebrać się z Mayfeldem za jego kierowców. W czasie drogi do bazy zaatakowani zostali przez piratów, chcących wysadzić ładunki paliwa. Din wyszedł na dach pojazdu i rozpoczął walkę, tymczasem Migs zajął się jego kierowaniem. Djarin pokonał większość bandytów, jednak tuż przed dotarciem do ośrodka zjawiła się horda piratów, z granatami w rękach. Dwójka została jednak uratowana przez dwa myśliwce TIE oraz przywitana przez szturmowców, świętujących i gratulujących im sukcesu, gdyż okazało się, że byli jedynym ocalałym transportem. Mayfeld wypatrzył terminal w kantynie oficerskiej, jednak gdy zobaczył również swojego byłego przełożonego - Valina Hessa - zawrócił, bojąc się rozpoznania. Djarin zażądał jednak od niego nośnika danych i ruszył do terminala, mimo ostrzeżeń, że ten nie przyzna mu dostępu, bez wykonania skanu twarzy. Migs wkroczył jednak do akcji, gdy zobaczył, że Dinem - który zdjął hełm, aby uzyskać dostęp do danych - zainteresował się Hess i uratował go w ostatniej chwili. Valin zaprosił ich wtedy na drinka, gdyż byli jedynym ocalałym transportem ładunków. W kantynie oficer i Migs poruszyli temat Operacji Popiół. Mayfeld zapytał się swojego "przełożonego", czy dywizja, która została zabita podczas bitwy na Burnin Konn była z tego powodu szczęśliwa. Ten odpowiedział, że zginęli oni w imię wyższego dobra. Wtedy Migs nie wytrzymał i zastrzelił Valina, co zmusiło dwójkę do ucieczki z ośrodka. Gdy wyszli na dach zgarnął ich stamtąd Boba, a Mayfeld przed odlotem wysadził cały ładunek rhydonium i część bazy, za co Cara postanowiła puścić go wolno.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Postać Mayfelda została stworzona na potrzeby serialu The Mandalorian. W jego rolę wcielił się Bill Burr.

Przypisy

Źródła