Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Nuvo Vindi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
NuvoVindi.jpg
Nuvo Vindi
Miejsce pochodzenia: Adana
Rasa: Faust
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Szare
Kolor skóry: Szara
Przynależność:
Profesja: Naukowiec
Nuvo Vindi był przedstawicielem rasy Faustów, który żył w końcowych latach istnienia Republiki Galaktycznej. Vindi prawdopodobnie był chory umysłowo i pragnął wykorzystać swój geniusz naukowy aby urzeczywistnić swoją wizję idealnej galaktyki. Już jako medyk rodziny Perma uważał, że wirusy są najwyższą formą życia w Galaktyce. Po zniszczeniu Wirusa Błękitnego Cienia (które uznał za morderstwo), zaginął i został uznany za zmarłego.

W rzeczywistości ukrywał się na Naboo jako naukowiec Konfederacji Niezależnych Systemów. Był owładnięty pragnieniem przywrócenia wirusa do życia. Jego badania trwały ponad dziesięć lat, które spędził w całkowitym osamotnieniu, mając do towarzystwa jedynie kilka droidów. Taki styl życia tylko pogłębił jego szaleństwo. Badania zakończyły się sukcesem w roku 21 BBY, kiedy zdołał nie tylko odtworzyć wirusa, ale również stworzyć jego powietrzną odmianę. Planował wypuszczenie go w kluczowych systemach Republiki. Zapewne udałoby mu się gdyby nie niewielki wyciek z laboratorium.

Vindi wysłał wówczas kilka droidów, aby upewniły się, że nikt nie dowie się o jego działalności. Roboty zostały jednak odnalezione i zniszczone przez Królewskie Siły Bezpieczeństwa Naboo. Na obecność droidów zareagowali senator Padmé Naberrie oraz ambasador Jar Jar Binks, którzy odkryli położenie laboratorium Vindiego. Zostali jednak porwani.

Wkrótce potem na Naboo przybyli rycerze Jedi - Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker, padawan Ahsoka Tano oraz klony z 501 Legionu. Nie przewidując takiego obrotu sprawy, Vindi postanowił uciec z kilkoma próbkami wirusa. Został jednak schwytany. Mimo że, jego wirus został wyzwolony, nie wydostał się poza obręb jego laboratorium, a zarażone osoby zostały wyleczone dzięki korzeniowi Reeksa zdobytemu przez Kenobiego i Skywalkera. Po tych wydarzeniach Vindi został zabrany na Coruscant i najprawdopodobniej skazany na wieloletnie więzienie.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!